Анонсы статейГОЛОВНА
ГОЛОВНА Поиск
 

статьи схожей тематики

О. Тарасенко
Чи повинен сучасний лікар знати особливості фармацевтичного виробництва?
Запуск нового цеху Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу

З надсучасними умовами виготовлення лікарських засобів українські медики можуть ознайомитися в новому цеху Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу (БХФЗ). 15 лютого 2007 року відбувся запуск найкращої в східній Європі дільниці з виготовлення рідких лікарських форм.
Сучасний медик — високоінтелектуальна, обізнана людина — знає, що далеко не кожен лікарський засіб діє так, як написано в інструкції. Тільки розуміння основ фармацевтичного виробництва, сучасних прин­ципів контролю якості дозволяє лікарю правильно обирати виробника ліків, які він призначає пацієнту. Прекрасний привід для ілюстрації критеріїв такого вибору — відкриття на БХФЗ нового цеху рідких лікарських форм (сиропів); дільниця побудована і обладнана “з чистого аркуша” відповідно до всіх вимог Належної виробничої практики (GMP).
“Все зароблене — в розвиток”. Дотримання цього принципу дозволило БХФЗ в короткий термін перетворитися на одну із кращих фармацевтичних компаній України, встояти перед іноземними “інвесторами”, стати одним із небагатьох вітчизняних підприємств, де практично всі виробничі лінії сертифіковані за GMP. І ось — новий крок. 25 мільйонів гривень інвестицій, 2 роки наполегливої праці — і вводиться в дію цех, який має забезпечити принципово нову якість брендової серії “Ліки ведмедика Бо” (Амброксол, Ферумбо, Кетотифен, Парацетамол для дітей, Солодки кореня сироп, Кальцій Бо). І популярні препарати не стануть від цього дорожчими, адже розвиток лінії дитячих ліків, інвестиції в медицину дитинства — кредо Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу.


Отже, нове виробництво гарантує дотримання всіх вимог GMP, стовідсоткову повторюваність усіх технологічних процесів для кожної одиниці лікарського засобу. Тільки так можна рік у рік виробляти препарати з однаковими фармакокінетичними властивостями.
Новий цех БХФЗ — це мікрокосмос, де суворо контролюється температура і вологість повітря, температура і провідність води та безліч інших параметрів, — все, що може вплинути на якість препарату. Людський фактор зведено до мінімуму за рахунок використання обладнання з програмним керуванням та дотримання особливого режиму чистоти. Лікарі мають знати також про існування спеціального архіву, де тривалий час зберігаються технічні звіти та зразки препаратів кожної серії. У разі виникнення суперечок з приводу якості продукції це дозволяє захистити права як заводу, так і лікаря.
Новий цех інтегровано в умови GDP (Належної дистриб’юторської практики). Це виключає можливість псування ліків при транспортуванні та зберіганні на складі.
А тепер — детальніше про нове виробництво.
Стабільність лікувального ефекту залежить від точності дозування діючої речовини. У новому цеху БХФЗ за допомогою електронних пристроїв контролюється однорідність і точність дозування сировини (обладнання фірми CoS. Mec, Італія). Реакторний відсік (OLSA, Італія), де безпосередньо виготовляються сиропи, функціонує під контролем спеціалізованої комп’ютерної системи.


На дільниці площею 3000 м2 працює всього 12 людей. Для кращих спеціалістів БХФЗ працювати в нових умовах — честь. Тут людина максимально захищена від лікарського засобу, а лікарський засіб — від людини (наприклад, повітря в приміщенні класу чистоти “Д” оновлюється сорок разів на годину).
Що ж, відкритість інформаційного простору — а за словами комерційного директора заводу Євгена Олександровича Сови, нове виробництво відкрите для візитів лікарів — дарує медику можливість свідомо обирати виробника лікарських засобів, відповідаючи на прості запитання:
1. Чи забезпечує виробник дотримання всіх вимог Належної виробничої та Належної дистриб’юторської практики?
2. Чи отримує виробництво ліцензію належним чином? (Найсуворішу інспекцію GMP проходять саме вітчизняні виробники).
3. Чи має виробник власну лабораторію контролю якості сировини? (Лабораторія БХФЗ — найкраща в Україні).
4. Чи не вдарить лікування по бюджету пересічного пацієнта? (Середня ціна на лікарський засіб в Україні — 16 грн, середня ціна препарату БХФЗ — 2,17 грн).
Отож, сьогодні лікар має вибір, в його арсеналі є якісні та безпечні препарати. І зроблені вони не десь далеко “на Заході”, а саме в Україні — на Борщагівському хіміко-фармацевтичному заводі.

Текст, фото: О. Тарасенко
Статьи на похожую тематику:

1. О.Тарасенко Український лікар очима “спецслужб”

2. В. П. Ковальчук, В. М. Кондратюк Нові антисептичні засоби вітчизняного виробництва. Порівняльна характеристика протимікробної активності

3. Лікар та хворий: етика взаємовідносин

4. Оценка клинической эффективности липразида — нового отечественного антигипертензивного препарата

5. Л. П. Чепкий Применение нового инфузионного препарата Ксилат в интенсивной терапии

6. Лікар ласкою Божою. До 70-річчя професора Степана Віничука

7. Особенности клинического применения инъекционного Пранолола — нового отечественного блокатора β-адренорецепторов короткого действия

8. С.О.Галникіна Акне: сучасний погляд на проблему

9. Сучасний підхід до фармакотерапії бронхіальної астми

10. Плевральні випоти — сучасний погляд на проблемузміст