Анонсы статейГОЛОВНА
ГОЛОВНА Поиск
 

статьи схожей тематики

Звитяга Олександра Возіанова

Олександр Федорович Возіанов 2 жовтня 2003 р. виповнюється 65 років від дня народження видатного хірурга, талановитого вченого, одного з визначних провідників охорони здоров'я в Україні, Президента АМН України, директора Інституту урології АМНУ, Героя України, академіка НАН і АМН України Олександра Федоровича Возіанова.
Ця дата для досконалого хірурга — рубіж у літописі великих звершень і подальших здобутків.
Олександр Федорович своєю повсякденною працею біля операційного столу, майстерністю і знаннями впродовж понад сорок років підтверджує цю тезу.


Академік Возіанов є одним із засновників та провідників урології в її сучасному клінічному та медико-соціальному аспекті. Адже профільний інститут за його керівництвом уособлює обсяг і можливості в наданні населенню урологічної допомоги на світовому рівні. Важливою для суспільства є також робота та пошуки вченого у складі Академії медичних наук України.
Майбутній вчений народився восени 1938 року в Мелітопольському районі. Його батька було безпідставно репресовано, тож дитинство пройшло в скруті та труднощах, і плідний свій шлях брати Віталій, відомий публіцист, та Олександр, обдарований високоосвічений лікар, торували лише власними здібностями і невтомною працею.
Молодий фахівець вдосконалював свою майстерність як військовий лікар навіть під час морської служби на Півночі. А потім, знову в рідному Київському медичному інституті продовжувався науковий шлях. Дослідження Возіанова були зосереджені на розробці функціональних методів діагностики та хірургічного лікування основних урологічних захворювань, зокрема, гіперплазії передміхурової залози. На базі створеного О. Возіановим міського урологічного центру допомога хворим завдяки його авторським методикам і технологіям набула високої ефективності. Вчений-хірург розробив і впровадив оригінальну модифікацію операцій при аденомі передміхурової залози та запропонував спеціальний інструментарій для цього. Хірург є неперевершеним майстром у виконанні пластичних урологічних втручань, зокрема, у дітей із вадами розвитку. Уперше в країні було застосовано радикальні операції з приводу раку передміхурової залози, розроблено класифікацію передпухлинних станів, раку передміхурової залози та сечового міхура і алгоритм діагностики й лікування цих захворювань. О. Возіанов є засновником першої в Україні лабораторії термодіагностики та відділення екстракорпорального лікування уролітіазу, а також першої клініки ендоскопічної урології.
Передбачаючи негативні наслідки Чорнобильської катастрофи, Олександр Федорович впровадив новітню систему диспансерного контролю щодо попередження злоякісних уражень сечового міхура серед контингенту ризику. Наукові дослідження високо оцінила фундація США з питань лікування пухлин сечового міхура, відзначивши Олександра Возіанова та його колег Дипломом першого ступеня. Це знаменне визнання для вітчизняної медичної науки.
Олександр Федорович є членом Всесвітнього, Європейського та Американського товариств урологів, членом Міжнародного товариства дитячих урологів. Понад 350 наукових праць, низка монографій та винаходів, плеяда учнів... Таким є творчий доробок ювіляра.
Масштабне мислення привело вченого до ідеї створення національної Академії медичних наук. За ініціативою академіків Б. Патона, О. Возіанова, М. Амосова та інших вчених під час зустрічі з Президентом України Л. Кравчуком було прийнято рішення про створення АМН України, і Указом Президента України від 24 лютого 1993 р. засновано Академію. На її перших Загальних зборах Президентом-засновником було обрано О. Возіанова. Сьогодні АМН України об'єднує 36 інститутів та центрів у галузі сучасної медичної науки. Серед її напрямків варто виділити вивчення фундаментальних механізмів життєдіяльності організму та розвитку патології, розробку принципово нових методів діагностики, лікування і профілактики хвороб, пошук шляхів подовження строків життя. У цій реалістичній та водночас надихаючій панорамі можливостей і майбутнього Академії медичних наук України роль її керівника непересічна.
У чому феномен Олександра Федоровича? У винятковій працездатності, справжньому хірургічному хисті, світлому і доброму розумі, невтомній вдачі, організаційному обдаруванні стратегічного плану. Так, це нелегке, сповнене турбот, проте справді щасливе життя. Життя і здолання вершин заради людей.
Вітаючи Олександра Федоровича із славним 65-річчям, ми сердечно зичимо йому та його родині успіхів, спокою, доброго здоров'я. Упевнені, що до цих щирих побажань приєднаються численні колеги академіка Возіанова і тисячі врятованих ним людей. З великою радістю зазначаємо, що Олександр Федорович у зверненні до читачів схвалив появу нашого часопису, і журнал видається за науковим сприянням АМН України.
Дорогий Олександре Федоровичу! Нехай і наш трояндовий пелюсток увійде до букету щирих привітань!


Редакційна колегія журналу "Мистецтво лікування"


Статьи на похожую тематику:

1. Звернення до читачів президента Академії Медичних наук України, академіка НАН і АМН України Олександра Возіанова

2. Ж. І. Возіанова, А. М. Печінка Менінгококова інфекція на сучасному етапі

3. Ж. І. Возіанова, А. І. Глей Інфекційний мононуклеоз, спричинений вірусом Епштейна–Баррзміст