Анонсы статейГОЛОВНА
ГОЛОВНА Поиск
 

статьи схожей тематики

Хроніка подій

Професори Володимир Вертелецький і Юрій Кундієв: співпраця заради майбутнього України

У Луцьку розпочинається фортифікація борошна фолатами. Цей пілотний проект стане початком національної програми попередження вроджених вад нервової системи.
Передісторія проекту - майже пригодницький роман. У дні громадянської війни Володимир Вернадський переховувався на одній з академічних ботанічних станцій на Дніпрі. Йому допомагав Теодор Довжанський. Він закінчив університет у Санкт-Петербурзі, потім емігрував і став відомим генетиком у США. Перу Т. Довжанського належать найбільш відомі в США праці з генетики. А Вертелецький, американський вчений українського походження, є його учнем, головою факультету медичної генетики університету у штаті Південна Алабама і керівником Українсько-Американської програми запобігання вродженим вадам розвитку. З В. Вертелецьким співпрацює директор Інституту медицини праці, віце-президент АМН України Ю. Кундієв.
Здоров'я через харчування. Перспективним напрямком тут є фортифікація (збагачення) борошна фолієвою кислотою, і цим активно займається Міжнародний альянс з поліпшення харчування населення. Минулого року такий Національний альянс створено і в Україні. Його очолив Ю. Кундієв. Нещодавно він перебував у Женеві, де завдяки успішним домовленостям з керівництвом Міжнародного альянсу заплановані реальні кроки впровадження фортифікації.
— Недостатня кількість фолатів, тобто вітаміну В9, у харчуванні призводить до зростання кількості випадків spina bifida (незарощення невральної трубки) та аненцефалії. Частіше зустрічаються випадки розщеплень піднебіння та інших вроджених вад, а також ризик серцево-судинних захворювань, — каже академік Ю. Кундієв. — У світі перейшли до штучного збагачення синтетичними фолатами продуктів харчування.
Вивчення цих можливостей з метою їх реалізації в Україні почалося з 2001 року, коли було налаштовано вказану програму. Ініціативу схвалив Президент України Л. Кучма. Програму підтримав Уряд України. У 2002 році він доручив АМН України науковий супровід застосування мікронутрієнтів (до яких належить фолієва кислота) в Україні. Воно буде здійснюватись спочатку у Волинській області, де згадані патології досить поширені. До речі, це збільшить собівартість хлібини лише на копійку. Але ці копійки допоможуть зберегти мільйони і попередити чимало нещасть.


Обрано ректора Національного медичного університету

У Національному медичному університеті відбулися вибори нового ректора. На конкурсній основі перемогу здобув член-кореспондент АМН України, доктор медичних наук, професор Віталій Москаленко. Його програма подальшого розвитку медичного університету в науковому та педагогічному напрямках виявилися найбільш переконливою, і делегати зборів по обранню ректора більшістю голосів підтримали його кандидатуру.


Статьи на похожую тематику:

1. Хроніка подій

2. Хроніка подій

3. Хроніка подій

4. Хроніка подій

5. Хроніка подій

6. ХРОНІКА ПОДІЙ

7. Хроніка подій

8. Хроніка подій

9. Хроніка подій

10. Хроніка подійзміст