Анонсы статейГОЛОВНА
ГОЛОВНА Поиск
 

статьи схожей тематики

Оцінюють читачі

Тиха мужність видатного лікаря

Деонтологічні есе, які друкує новий журнал "Мистецтво лікування", прикрашають це видання. У цьому розумінні бесіда з професором А. П. Пелещуком про мужню поведінку його вчителя, академіка В. М. Іванова в період так званої "справи лікарів" є особлово повчальною. Хочу лише додати дещо із рис В. Іванова, з яким я мав честь спілкуватися і дружити. Мене вражала його глибока інтелігентність, повага до колег. Якщо думки про сучасне та минуле медицини переповнювали його серце, він дзвонив мені у будь-який час.
В інституті знали про спроби влади втягнути Вадима Миколайовича у фабрикацію наклепів. З нарису в журналі з особливим хвилюванням розумієш і проникаєшся його мужністю у тому двобої.


Олександр Грандо,
директор Національного музею медицини України.


Порятунок на світанку життя

У № 3 журналу мою увагу привернув науковий огляд доктора медичних наук Д. О. Добрянського (Львів) "Сучасні принципи реанімації новонароджених". Це вкрай актуальна публікація, адже, як зазначає автор, відповідно до даних ВООЗ, близько 5—10% немовлят потребують часткової реанімації. Вивчаючи статтю, я згадала студії з неонатології в інтернатурі кафедри педіатрії НМУ за керівництвом О. П. Волосовця.
Огляд має виключну клінічну інформативність та базується на новому міжнародному консенсусі принципів реанімації новонароджених. Тож читачеві-педіатру запропоновано найновіші дані з вкрай гострої проблеми. Про європейську обізнаність автора свідчить також те, що в літературі подається 15 посилань на західні джерела.


Світлана Кабасина,
лікар-педіатр, м. Київ.


Статьи на похожую тематику:зміст