Анонсы статейГОЛОВНА
ГОЛОВНА Поиск
 

статьи схожей тематики

Життєве покликання Миколи Тронька

ЮВІЛЕЙ


Час, обов’язок, наука і суспільство, сподівання і досягнення… В цих вимірах епохи сповна віддзеркалюється плідний творчий шлях і вагомі наукові здобутки відомого українського вченого-ендокринолога, члена-кореспондента НАН і АМН України, Заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата премії ім. О. О. Богомольця, директора Інституту ендокринології та обміну речовин ім. В. П. Комісаренка, головного ендокринолога МОЗ України, професора Миколи Дмитровича Тронька.
Висококваліфікований патофізіолог і клініцист у галузі ендокринології, він очолив Інститут у 1986 році. Невдовзі до нагальних проблем провідного у цій сфері Інституту — питань цукрового діабету, патології надниркових залоз, ендокринних захворювань у дитячому віці, створення нових лікувальних препаратів та діагностичних методик — додалася сувора необхідність протидії наслідкам Чорнобильської катастрофи, насамперед, проблема уражень щитоподібної залози.
Не полишаючи напруженої організаційної та педагогічної роботи, розвитку важливої наукової теми у власних дослідженнях (вивчення функціональної трансформації кортикостероїдів), Микола Дмитрович зосередив зусилля в галузі радіаційної ендокринології, і під його проводом академічний інститут став авангардом у цій важливій роботі. Недаремно професора М. Тронька залучено до стратегічних дій у міжнародному масштабі — на посадах експерта ВООЗ з питань радіаційної ендокринології і керівника пілотного проекту ВООЗ “Щитоподібна залоза”. Водночас він є членом Європейської асоціації з вивчення діабету.
28 лютого 2004 року Миколі Дмитровичу виповнилося 60 років. Це вік зрілого досвіду та інтелектуальної снаги. Тож попереду велика робота, бо проблеми ендокринології залишаються болями людства. Редакційна рада та редакційна колегія часопису “Журнал практичного лікаря. Мистецтво лікування” щиро вітає ювіляра зі знаменною датою. Зичимо міцного здоров’я, наукового оптимізму, подальших успіхів у дорученій відповідальній справі!


Статьи на похожую тематику:зміст