Анонсы статейГОЛОВНА
ГОЛОВНА Поиск
 

статьи схожей тематики

ХРОНІКА ПОДІЙ

Здобутки славетної школи травматологів-ортопедів

З ініціативи Президента АМН України академіка Олександра Возіанова чергове засідання асоціації “Журналісти — медицині” відбулося наприкінці січня в Інституті травматології та ортопедії АМН України. Зустріч вчених з представниками мас-медіа організував Голова асоціації Анатолій Волошин. Від АМН України цікаву програму розпочав провідник зв’язків з фаховою журналістською асоціацією член-кореспондент АМН України Андрій Сердюк, який, до речі, є членом Національної спілки журналістів.
Директор Інституту, відомий травматолог-ортопед, член-кореспонент АМН України, професор Георгій Гайко в своєму змістовному виступі змалював шлях та особливості славетного закладу. Його було створено в 1919 році як Будинок калічної дитини, тобто Інститут наближається до 85-річного ювілею. З 2000 року поважний центр з лікування захворювань опорно-рухового апарату є академічним закладом. Вагомий внесок в актуальну клінічну дисципліну внесли видатні спеціалісти з цих проблем І. Фрумін, А. Фруміна, К. Клімов, О. Єлецький, Б. Бабич, Б. Куценок, З. Шнейдеров, М. Воробйов, Ф. Богданов, І. Талько, П. Козинець, О. Рибачук, Є. Меженіна, Є. Скляренко, І. Шумада та інші висококваліфіковані травматологи-ортопеди. Інститут вперше розпочав лікування остеомієліту та його ускладнень. Традиційною діяльністю для клінік цього закладу є допомога дітям, удосконалення методик остеосинтезу, вирішення ортопедичних аспектів ревматології. В структурі Інституту 17 підрозділів, серед них — 9 клінічних. Щороку виконується близько 2500 реконструктивно-відновних операцій, а близько 10000 пацієнтам надається амбулаторна допомога. Клініки очолюють професори і доктори наук Г. Гайко, С. Герасименко, М. Грицай, А. Крись-Пугач, В. Фіщенко, С. Страфун, А. Бруско, О. Коструб, В. Астахова, О. Міхневич, Н. Науменко та інші фахівці високого класу.
Відбулося ретельне знайомство з клініками. У відділі травматології та ортопедії дорослих (керівник — професор Г. В. Гайко) з високим ефектом застосовується ендопротезування суглобів. Хоча досвід відділу свідчить: не втратили значення усталені методи лікування вад суглобів, зокрема, ало- та автотрансплантація. Нещодавно створено відділ балетної та спортивної травми (керівник — О. О. Коструб). Надзвичайно оптимістичне враження справив пошук відділу мікрохірургії та реконструктивної хірургії кисті (керівник — С. С. Страфун). Разом з клінікою відновної нейрохірургії Інституту нейрохірургії ім. А. П. Ромоданова АМН України (керівник — член-кореспондент АМН України В. І. Цимбалюк) розроблено реконструктивні методи лікування з приводу травм та ушкоджень плечового нервового сплетіння з високим реабілітаційним ефектом, застосовуються функціональні пересадки м’язів, поновлення опорної функції стопи шляхом транспозицій ділянок шкіри. Монографію, в якій узагальнено досвід лікування вад плечового сплетіння, відзначено премією АМН України.
Колектив, очолюваний професором Г. Гайком, користується авторитетом у медичному світі. Вісім учених Інституту удостоєні звань лауреатів Державної премії України (Г. Гайко, О. Рибачук, І. Шумада, К. Терновий, Є. Скляренко, К. Клімов, О. Міхневич, В. Данькевич). Шість науковців є членами Американської академії ортопедів-травматологів, вісім — членами Міжнародної асоціації ортопедів-травматологів. За останні три десятиріччя в Інституті захищено 69 докторських і 192 кандидатські дисертації. Такими є риси однієї з найстаріших київських клінічних амбасад.


Присвячено незабутньому Володимиру Фролькісу

Двадцять сьомого січня 2004 року, в день 80-річчя від дня народження академіка НАН і АМН України, відомого фізіолога, геронтолога та організатора науки Володимира Фролькіса відбулося спільне засідання двох Академій, присвячене життю і діяльності славетного вченого. Вступні слова на урочистостях, які проходили у Великому конференц-залі НАН України, виголосили Президент НАН України академік Борис Патон і Президент АМН України академік Олександр Возіанов. Змістовну доповідь, в якій у науковому аналізі та чудовому ілюстративному супроводженні постало життя й інтелектуальні осяяння Володимира Веніаміновича, зробив його учень, директор Інституту геронтології АМН України член-кореспондент АМН України Владислав Безруков. Зі схвильованими спогадами про В. Фролькіса виступили: відомий нейрофармаколог професор Леонід Громов; директор Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України академік Платон Костюк; віце-президент АМН України, директор Інституту медицини праці АМН України академік Юрій Кундієв. Зокрема, Юрій Кундієв згадав видатну подію в науковій історії Києва — ІХ Міжнародний конгрес геронтологів, який на початку 70-х років вперше відбувся в столиці України. Успіхові конгресу сприяли ініціативи його програмного комітету, в складі якого діяльно працювали професори Володимир Фролькіс і Микита Маньковський.
Наукові акти з приводу ювілейної дати розпочалися 23 січня. В цей день в Інституті геронтології відбулася V наукова конференція молодих вчених, які займаються питаннями геронтології. Від імені АМН України учасників конференції привітав член-кореспондент НАН України, академік АМН України Ісаак Трахтенберг. Було оголошено, що Державну премію України за 2003 рік, яку посмертно присуджено В. Фролькісу за вивчення ролі оксиду азоту в розвитку гіпертензивного синдрому, дочки вченого передали до Фонду молодих вчених-геронтологів.
Двадцять сьомого січня на будівлі Інституту геронтології було відкрито меморіальну дошку, яка нагадуватиме, що тут багато років працював незабутній лицар науки. У ці хвилини перед присутніми виступили академіки Б. Патон, О. Возіанов, член-кореспондент АМН України М. Поліщук, інші друзі й шанувальники В. Фролькіса. Тепер він вічно дивитиметься на гамірну площу Шевченка з далини своєї наукової колиски.


З днем народження

У лютому відзначили свій день народження відомі педагоги
та науковці Національного медичного університету
ім. О. О. Богомольця, Академії медичних наук України,
Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика:


Абизов Рустем,
Амосова Катерина,
Безруков Владислав,
Бережний В'ячеслав,
Благодаров Володимир,
Возіанова Жанна,
Коваленко Володимир,
Коркушко Олег,
Кулініченко Валентин,
Кушнир Владилен,
Леуш Станіслав,
Максютина Ніна,
Мечов Дмитро,
Передерій В'ячеслав,
Подрушняк Євген,
Радзіховський Анатолій,
Рой Володимир,
Самосюк Іван,
Семенов Ігор,
Тимофєєв Олексій,
Ткаченко Михайло,
Тринус Федір,
Фещенко Юрій,
Чуприков Анатолій,
Щулипенко Ігор.


Щиро вітаємо іменинників
і бажаємо їм щастя, здоров’я та успіхів!


Статьи на похожую тематику:

1. Хроніка подій

2. Хроніка подій

3. Хроніка подій

4. Хроніка подій

5. Хроніка подій

6. Хроніка подій

7. Хроніка подій

8. Хроніка подій

9. Хроніка подій

10. Хроніка подійзміст


Этот домен и сайт с уникальным контентом, созданные в 2006 году, продаются.
Пишите на этот e-mail