Анонсы статейГОЛОВНА
ГОЛОВНА Поиск
 

статьи схожей тематики

Хроніка подій

План заходів Асоціації лікарів-інтерністів на 2004 рік

18-19 травня 2004 р., Одеса — Науково-практична конференція "Нові напрямки діагностики та лікування захворювань внутрішніх органів" для лікарів Південного регіону.
24-25 травня 2004 р., Київ — Всеукраїнська науково-практична конференція "Новини клінічної фармакології — лікарю-інтерністу".
30 вересня — 2 жовтня 2004 р., Київ — Міжнародна навчально-освітня програма "Супутні захворювання у кардіологічних хворих: досягнення інтегративної медицини".
19-20 жовтня 2004 р., Львів — Науково-практична конференція "Новітні досягнення в діагностиці та лікуванні захворювань внутрішніх органів" для лікарів Західного регіону.
2-3 листопада 2004 р., Київ — Всеукраїнська науково-практична конференція "Новини клінічної фармакології — лікарю-інтерністу".
23-24 листопада 2004 р., Миколаїв-Херсон — Науково-практична конференція "Нові діагностичні та лікувальні підходи в практиці лікаря-інтерніста " для лікарів Південного регіону.


Хірургія була його покликанням

Юрій Миколайович Мохнюк 7 квітня, не подолавши, на жаль,
80-річного рубежу життя, який минав 18 квітня, після тяжкої хвороби від нас пішов видатний хірург, Заслужений діяч науки і техніки України, голова правління наукового хірургічного товариства Києва та Київської області, професор Юрій Миколайович Мохнюк.


Науковий його шлях розпочався в 1957 році, коли лікар-хірург з Волині вступив до аспірантури при клініці професора М. М. Амосова. Дисертації Ю. Мохнюка стали своєрідним літописом цієї школи, втіливши плідні його шукання в торакальній, а потім серцево-судинній хірургії. Аби перейняти методики Юрія Миколайовича, до нього приїздили колеги з Москви, Ленінграда, Горького.
А потім імпульсує його педагогічне тяжіння. У 1973 році Ю. Мохнюк був обраний завідувачем кафедри загальної хірургії Київського медичного інституту, в 1980 року очолив кафедру факультетської хірургії, а з 1989 року залишався її професором. Показово, що в 1961-1963 рр. Юрій Миколайович працював провідним хірургом у Камбоджі, а у 1970-1972 рр. — в Ірані. Цю місію було відзначено орденом Королівства Камбоджі.
Для співробітників нашої кафедри та багатьох поколінь лікарів України Юрій Миколайович був взірцем професіоналізму, людяності і високої моральності. Уроки одного з класиків сучасної хірургії є незгасними. Спасибі за дивне серце і високий науковий розум, дорогий Вчителю!


Колектив кафедри факультетської хірургії № 1 Національного медичного
університету ім. О. О. Богомольця


Суспільство пам'ятатиме цю Людину!

Євген Гнатович Гончарук 19 квітня 2004 року, на 75 році життя, після тяжкої хвороби покинув цей світ видатний вчений, почесний ректор Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця, доктор медичних наук, академік НАН, АМН і АПН України, дійсний член РАМН, двічі лауреат Державної премії України і лауреат Золотої медалі ім. А. Швейцера, професор Євген Гнатович Гончарук.


Сумуючи про велику втрату, в його життєвий шлях ми вдивляємося з шанобою і світлими почуттями. Євген Гончарук народився 7 січня 1930 року в далекому українському селі на Поділлі та пройшов важке дитинство і юність у воєнні та повоєнні суворі часи. В роки студентства в Київському медичному інституті виявив високі здібності і був рекомендований на наукову роботу. В стінах альма-матер Євген Гнатович плідно працював близько півсторіччя, та педагогічним його дебютом стала сумлінна робота в Тернопільському медичному інституті, де молодому фахівцеві було доручено налаштувати кафедру гігієни. Це випробування він витримав з честю, і далі простяглися наукові відкриття світового значення в галузі гігієни ґрунтів та нормування хімічних речовин у довкіллі, створення великої наукової школи, плідні здобутки на чолі кафедри комунальної гігієни та екології людини рідного вузу і невтомні зусилля та новації впродовж майже двадцятирічного перебування на відповідальній посаді ректора Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця. Саме в ці часи вуз набув цього високого статусу і відзначив 150-річний та 160-річний ювілеї.

Понад усе видатний педагог і вчений любив та поважав молодь. Тож його плеяда — тисячі вихованців НМУ, лікарська генерація, яка багато в чому уособлює сучасне та майбутнє охорони здоров'я України. Це і є живе древо глибокошанованого учнями та колегами Євгена Гнатовича і його портрет у вічності. Суспільство пам'ятатиме цю славну Людину.


Редакційна рада та редакційна
колегія науково-практичного видання
"Журнал сучасного лікаря.
Мистецтво лікування"


Статьи на похожую тематику:

1. Хроніка подій

2. Хроніка подій

3. Хроніка подій

4. Хроніка подій

5. Хроніка подій

6. Хроніка подій

7. ХРОНІКА ПОДІЙ

8. Хроніка подій

9. Хроніка подій

10. Хроніка подійзміст


Этот домен и сайт с уникальным контентом, созданные в 2006 году, продаются.
Пишите на этот e-mail