Анонсы статейГОЛОВНА
ГОЛОВНА Поиск
 

статьи схожей тематики

Асоціація лікарів-інтерністів у співпраці з Європейським кардіологічним товариством

Вперше ідея створення Європейського кардіологічного товариства (ЄКТ) виникла і обговорювалася європейськими кардіологами під час Другого і Третього Міжамериканських кардіологічних конгресів (1946–1948), які відбулися в Мехіко і Чикаго.
29 січня 1949 року в Брюсселі відбувся установчий мітинг за представництва 14 країн, на якому було обрано Виконавчий комітет товариства. ЄКТ офіційно вступило в свої права після більш ніж річної підготовчої роботи, 2 вересня 1950 року на Першому світовому конгресі з кардіології в Парижі.
Перший європейський кардіологічний конгрес відбувся в Лондоні у вересні 1952 року під головуванням Джона Паркінсона. З 1988 року європейські кардіологічні конгреси відбуваються кожні 4 роки, вони є дійсно значними форумами науково-практичної кардіологічної громадськості.
На сьогодні ЄКТ є одним з найбільш високоорганізованих професійних медичних товариств, яке характеризується високою продуктивністю діяльності, постійним розвитком і новими ініціативами. До складу товариства входить 27 робочих груп, які виконують основні функції з розвитку відповідних напрямів кардіології, приймають директивні документи, рекомендації, керівництва за цими напрямами. Щорічно різні робочі групи ухвалюють близько 5–10 нових керівництв з тієї чи іншої кардіологічної патології, діагностичних та лікувальних процедур.
Офіційна резиденція Європейського кардіологічного товариства — The European Heart House (Європейський Будинок Серця), перший камінь якого було закладено 27 листопада 1992 року Президентом ЄКТ професором Мішелем Бертраном (Франція). Саме він і відкрив Будинок 31 серпня 1993 року під час XV Конгресу товариства у Ніцці.
Європейський Будинок Серця розташований у мальовничому куточку Французької Рив’єри — містечку Софія Антіполіс, неподалік від Ніцци.
Ідея створення Європейського Будинку Серця є реалізацією основного завдання ЄКТ — сприяння розвитку кардіологічної науки і освіти лікарів у галузі серцево-судинних захворювань. З цією метою була запроваджена система післядипломного навчання лікарів шляхом створення освітніх і навчальних програм (ETP – Education and Training Programme) з найактуальніших проблем кардіології. Вони відбуваються щомісяця: один місяць — в резиденції ЄКТ (Європейському Будинку Серця), наступний — на виїзді в різних куточках Європи, що сприяє залученню до участі в таких програмах якнайбільшої кількості учасників з різних регіонів.
Проведення таких міжнародних освітніх курсів в Україні започаткувала Асоціація лікарів-інтерністів. Участь у подібних заходах надає можливість українським лікарям ознайомитися з найновішою медичною науковою інформацією “з перших уст”, у відкритому спілкуванні з провідними міжнародними експертами в тих чи інших галузях медицини обговорити важливі для практичного лікаря проблеми.
Запрошуємо Вас, шановні колеги, на черговий навчально-освітній міжнародний семінар, який відбудеться 18–20 листопада 2004 року в Києві у готелі “Русь” — “Cardiological patient and concomitant diseases – challenge of integrated management” (“Кардіологічний пацієнт і супутні захворювання – проблеми інтегративної медицини”). Навчальний курс офіційно внесений до Всеукраїнського реєстру з’їздів, симпозіумів та конференцій 2004 року. Учасники семінару одержать Сертифікат міжнародного зразка про післядипломне навчання, акредитований Європейським кардіологічним товариством.
До програми внесено питання, що стосуються лікування супутньої патології (цукрового діабету, метаболічного синдрому, захворювань дихальної системи, нирок) у хворих з основною кардіологічною патологією. Крім того, розглядатимуться проблеми особливостей перебігу серцево-судинних захворювань у спеціальних групах пацієнтів (похилий вік, жінки в менопаузі, вагітні, хворі з трансплантованими органами тощо). Додається попередня програма курсу на англійській мові, а також аплікаційна форма, яку потрібно заповнити і надіслати до Європейського кардіологічного товариства для Вашої реєстрації. Семінар проводитиметься англійською мовою з синхронним перекладом українською.
Реєстрація учасників з України (без вартості готелю) становить 105 євро. Реєстраційний внесок включає навчання, матеріали семінару, 2 обіди і 4 кави-брейки. Його слід переказувати на рахунок Секретаріату семінару. Останній термін реєстрації — 15 вересня 2004 р. Для одержання інвойсу з оплати реєстраційного внеску Ви маєте заповнити реєстраційну форму і надіслати її на адресу Секретаріату семінару.
Більш детальну інформацію щодо участі в навчально-освітній програмі Ви можете отримати в Асоціації лікарів-інтерністів: тел. (044) 211-10-72 або (044) 465-27-33 (запитати Барну Ольгу Миколаївну або Сакалош Вікторію Юріївну). При зміні телефонів Ви можете контактувати з нами за електронною адресою: vnetiazhenko1@yahoo.com.


Статьи на похожую тематику:

1. Асоціація лікарів-інтерністів — діяльність для лікарів і з лікарями

2. Асоціація лікарів-інтерністів України

3. Європейська асоціація педіатричної кардіології

4. Рекомендації Американської колегії торакальних лікарів з профілактики післяопераційної фібриляції передсердь після кардіохірургічних втручань та ведення таких хворих (American College of Chest Physicians Guidelines)зміст