Анонсы статейГОЛОВНА
ГОЛОВНА Поиск
 

статьи схожей тематики

Хроніка подій

Національний медичний: стратегічним курсом

Знаки часу, що з’єднують минуле та майбутнє — так можна охарактеризувати 2003–2004 навчальний рік у Національному медичному університеті ім. О. О. Богомольця. Знаменно, що нещодавно отримала лікарські дипломи 160-та генерація вихованців цієї поважної вищої медичної школи. Та як діятиме НМУ надалі, в чому запорука його стабільного розвитку як провідної інституції України в підготовці лікарських кадрів нового сторіччя під гаслом “Модернізація вищої освіти в державі і Болонський процес”?
Цим позиціям було присвячено три акти в русі НМУ. Наприкінці серпня відбулося спільне засідання ради трудового колективу та Вченої ради медичного університету, надалі урочиста посвята першокурсників у студенти, а 3 вересня — зустріч ректора НМУ члена-кореспондента АМН України, професора В. Москаленка та інших провідників вузу з численним молодіжним загалом. Адже поповнення НМУ — понад 1600 студентів-першокурсників.
Цей рік був вельми плідним і знаменним в сучасній хроніці НМУ, зазначив у звітній доповіді на спільному засіданні В. Ф. Москаленко. Звичайно, увагу було приділено загальним успіхам університету — а вони красномовні. Так, НМУ було відзначено Срібною медаллю на виставці “Сучасна освіта в Україні–2004”, а також дипломами за участь у ІІ Міжнародній виставці “Освіта” в Дамаску і у Виставці-презентації медичної галузі України. Створено і затверджено Гімн та Герб НМУ, встановлено щорічне святкування Дня університету. Сім завідувачів кафедр обрано членами-кореспондентами АМН України. За підтримки керівництва МОЗ України у власність університету передано стоматологічну поліклініку НМУ. Розпочинає свій шлях англомовний факультет. Дозволено проектування та будівництво нового сучасного багатоповерхового навчально-лабораторного корпусу університету.
Показово, що до засідання Вченої ради вперше було підготовано та видано цикл найважливіших інформаційних документів. Ось, скажімо, дані про співробітників університету — членів міжнародних наукових організацій та асоціацій. Їх в НМУ — 37 вчених. З іншого боку, 8 зарубіжних фахівців є почесними членами Вченої ради та почесними докторами університету. Серед них, зокрема, генеральний директор ВООЗ Хіроші Накаджима та президент СФУЛТу Павло Джуль.
Оглядаючи обрії подальшої роботи, ректор підкреслив, що Вчена рада визначила близько 50 таких конкретних завдань. Серед них — забезпечення міжнародного рівня та конкурентоспроможності наукових досліджень; широке впровадження доказової медицини; продовження формування власної клінічної бази; продовження роботи щодо соціального захисту співробітників та студентства; організація власної видавничої бази, зокрема, поновлюється випуск “Наукового вісника НМУ”.
А на початку вересня в найбільшій аудиторії НМУ в фізико-хімічному корпусі відбулася зустріч студентів перших курсів університету з керівниками альма-матер. Бесіда торкнулася сторінок минулого університету, було наголошено на необхідності копіткої навчальної роботи, роз’яснено права та обов’язки студентства. Перед новачками було змальовано широкі можливості культурного, спортивного та наукового розвитку в роки навчання. Зустріч наставників із першокурсниками в такому форматі було організовано вперше.


У вересні 2004 року відзначили день народження відомі педагоги та науковці Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця, Академії медичних наук України, Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика:

Войтенко Вадим,
Волосовець Олександр,
Гойда Ніна,
Данилов Олександр,
Загорій Володимир,
Неспрядько Валерій,
Пасєчніков Сергій,
Сичов Олег,
Соловцов Микола,
Стеченко Світлана,
Фомін Петро,
Шлапак Ігор.


Щиро вітаємо іменинників і бажаємо їм щастя, здоров’я та успіхів!


Дар дарувати прозріння

професор Микола Маркович Сергієнко 4 жовтня 2004 року виповнюється 70 років від дня народження і 50 років плідної творчої діяльності видатного українського офтальмолога, члена-кореспондента НАН та АМН України, лауреата Державної премії України, професора Миколи Марковича Сергієнка. Проте щодня переконуючись в його невтомній майстерності і завзятті, чомусь стверджуєшся в думці, що поважна дата якимось чином обігнала наснагу талановитого лікаря.
Відомий хірург-офтальмолог, Микола Сергієнко є провідним фахівцем в галузі фізіологічної оптики та мікрохірургії ока, і ці дві риси його знань — рушійна сила складного фаху. Ще школярем у Слов’янську на Донеччині, оцінюючи певні просторові ефекти рідного міста, він раптом дійшов до певних оптичних висновків. А далі було навчання в Харківському медичному інституті, опанування обраного фаху з його різнобічним розвитком. З початку сімдесятих років нинішній головний офтальмолог МОЗ України М. М. Сергієнко працює в Києві. Саме він налаштував тут заклад майбутнього — Центр мікрохірургії ока, який став офтальмологічним комплексом європейського зразка. Здобутки наукової школи Миколи Марковича в цих стінах — тисячі й тисячі зцілених від загрози сліпоти, а вплив очолюваної ним кафедри очних хвороб у складі КМАПО ім. П. Л. Шупика — новітні офтальмохірургічні технології, поширені в регіонах держави.
Дослідником розроблена концепція рефракції ока, виходячи з фізіологічних оптичних аберацій, що дозволило по-новому інтерпретувати багато феноменів клінічної офтальмології щодо акомодації короткозорості та астигматизму, запропонувати цикл новітніх діагностичних методик та приладів в офтальмології.
Професором Сергієнком винайдені та впроваджені принципово нові моделі інтраокулярних лінз, що дозволило українській медицині розпочати лікування катаракт — найпоширенішої очної патології — на світовому рівні. Причому офтальмологічні технології за М. Сергієнком, які повсякденно застосовуються в Київському центрі мікрохірургії ока, не лише не поступаються світовим стандартам, а перетворили цю систему порятунку на цитадель наукового тяжіння.
Сім десятиріч — це фактично сім миттєвостей в життєвому призначенні. Редакційна рада та редакційна колегія “Журналу сучасного лікаря. Мистецтво лікування” сердечно вітає Майстра офтальмології з ювілеєм і зичить йому здоров’я, невичерпної наснаги, подальших успіхів у його великому покликанні.


Статьи на похожую тематику:

1. Хроніка подій

2. Хроніка подій

3. Хроніка подій

4. Хроніка подій

5. ХРОНІКА ПОДІЙ

6. Хроніка подій

7. Хроніка подій

8. Хроніка подій

9. Хроніка подій

10. Хроніка подійзміст