Анонсы статейГОЛОВНА
ГОЛОВНА Поиск
 

статьи схожей тематики

ESMO – European Society for Medical Oncology – Європейське товариство медичної онкології

ESMO було засноване в Європі з метою покращення майстерності лікарів, розвитку науки і практики в медичній онкології та розповсюдження знань для підтримки високих загальних стандартів надання медичної допомоги онкологічним пацієнтам.
Головними завданнями товариства є:
- проведення науково-дослідницьких робіт у галузі медичної онкології;
- сприяння освітньому процесу в галузі медичної онкології з метою забезпечення високих стандартів для медичних онкологів;
- підтримання зв’язку з іншими онкологічними асоціаціями, лігами з питань вивчення злоякісних захворювань, університетами і, по можливості, — з фармацевтичною індустрією.


Товариство бере початок від заснування в 1975 році Socie’te’ de Me’dicine Interne Cance’rologique. Назву ESMO товариство отримало в 1980 році, коли воно було перетворене на загальноєвропейську організацію, що заявила про себе як про провідний та високоповажний заклад у галузі медичної онкології. Швидкий розвиток товариства частково відображає розвиток медичної онкології в Європі.
Товариство проводить 1 раз на 2 роки конгреси ESMO та 1 раз на 2 роки — конференції ECCO, на яких презентуються останні розробки в галузі досліджень та технологій. Ці заходи надають приблизно 10 000 учасникам (членам ESMO) можливість обмінятися професійним досвідом з колегами. Останній конгрес ESMO відбувся 29 жовтня – 2 листопада 2004 року у Відні, Австрія.
Головна мета діяльності ESMO полягає в підвищенні рівня профілактики та ранньої діагностики злоякісних захворювань, їх лікування та наступної підтримки пацієнтів з онкопатологією. Для реалізації цієї мети товариство у своїй діяльності приділяє особливу увагу таким моментам:
- сприяння підвищенню рівня майстерності, науки та практики в галузі медичної онкології;
- забезпечення постійної медичної освіти медичних онкологів та інших працівників охорони здоров’я;
- налагодження партнерських стосунків між пацієнтами, які страждають на онкологічні захворювання, та онкологами;
- стимулювання теоретичних та клінічних досліджень шляхом стипендій, грантів та інших форм підтримки молодих талановитих медиків-онкологів.
З метою підтримки медичної онкології як спеціальності ESMO поширює свій статус у галузі медичної онкології шляхом участі в проекті Europe Survey. Для оцінки інформації, яка надається національними представниками ESMO та іншими співробітниками галузі охорони здоров’я, що працюють в даній сфері, ESMO збирає важливі статистичні дані, що відображають різноманітні підходи з надання онкологічної допомоги в різних країнах. Подальший аналіз цієї інформації буде використаний для ідентифікації необхідних позитивних перетворень інфраструктури у тих країнах, де стандарти системи охорони здоров’я нижчі за оптимальні, та підвищити якість надання онкологічної допомоги в різних європейських країнах. ESMO також підтримує необхідність визнання медичної онкології як незалежної спеціальності. Більше того, ESMO відіграє провідну роль в розробці глобального навчального плану з медичної онкології і тісно співпрацює з американським товариством з клінічної онкології.
ESMO допомагає своїм членам шляхом надання підтримки у їх щоденній практиці. Рекомендації ESMO (Minimum Clinical Recommendations) допомагають діагностувати та правильно лікувати злоякісні захворювання; вони були розроблені як рекомендації для клінічної практики (див. ст. 74).
Для членів ESMO, які потребують інформації з приводу складного випадку, існує Clinical Discussion Forum, який дає змогу отримати консультацію провідних спеціалістів ESMO безпосередньо в режимі on-line.
ESMO вважає, що інформація, знання та досвід є основою для покращення клінічної практики. З цією метою ESMO підтримує навчальні курси, віртуальні зустрічі та екзамен (ESMO Examination) з медичної онкології. Проекти, що використовують мережу Інтернет, були розроблені для того, щоб забезпечити швидкий та вільний доступ до освітніх матеріалів ESMO та розширити глобальну комунікаційну сітку ESMO.
Літні навчальні конференції ESMO (Summer Educational Conference — ESEC), що проводяться 1 раз на 2 роки, є переважно освітньою програмою товариства. Вони забезпечують повний огляд сучасного стану медичної онкології і спрямовані переважно на аудиторію молодих медиків-онкологів.
Амбіційна 5-річна навчальна програма (5x5x5) була розроблена для задоволення регіональних потреб Центральної та Східної Європи та підтримання навчального процесу онкологів у цій географічній зоні. За проханням деяких країн, що розвиваються, ESMO пропонує в співпраці з місцевими онкологами проведення семінарів з питань паліативної допомоги.
Нещодавно були опубліковані матеріали щодо політики ESMO з питань паліативної допомоги та підтримуючої терапії (ESMO Policy on Palliative and Supportive Care).

Товариство перебуває в пошуку інтегрованих центрів онкології та паліативної допомоги (Designated Centers of Integrated Oncology and Palliative Care), які були б спроможними забезпечувати специфічне навчання у цьому важливому аспекті допомоги пацієнтам. Для того, аби краще забезпечувати потреби колег з менш розвинутих регіонів, ESMO нещодавно створив Developing Countries Task Force.
Шляхом проведення європейських семінарів для пацієнтів (Patient Seminars) у Ніцці (2002), Единбургу (2003), Відні (2004) ESMO розширив свою місію щодо забезпечення потреб онкологічних хворих. Основною темою спілкування пацієнтів з лікарями є встановлення партнерських стосунків між ними, за яких пацієнти інформують лікарів про свої потреби, а лікарі пояснюють пацієнтам основні положення доказової медицини в цій галузі. На даний момент ESMO відчуває необхідність перетворення в цілому науково орієнтованої організації на товариство, яке бажає і є спроможним вирішити численні проблеми з питань надання онкологічної допомоги, наукових досліджень, освіти, взаємодії з пацієнтами та етичної відповідальності. Як голос та рушійна сила медичної онкології в Європі ESMO зацікавлене у продовженні експансії своєї ролі з метою вирішення вищезазначених завдань.


Офіційний журнал Європейського товариства медичної онкології — Annals of Oncology. Сьогодні він очолює рейтинг 20 найбільших провідних міжнародних журналів з медичної онкології: www.esmo.org/annals/annals.htm. Журнал Annals of Oncology був заснований понад десять років тому Franco Cavalli (Швейцарія) (див. ст. 46).
На даний момент під керівництвом нового головного редактора David Kerr (Оксфорд, Великобритания) журнал продовжує публікувати матеріали з питань медичної онкології, хірургії, променевої терапії, педіатричної онкології, базових досліджень, всеохоплюючого лікування пацієнтів зі злоякісними новоутвореннями. Кожен номер журналу містить інформацію про клінічні випадки, що можуть бути корисними в навчальному процесі, оригінальні дослідницькі статті, огляди, новини та листи.
Журнал Annals of Oncology публікує тільки добре відібрані статті (рівень доказів становить понад 75 %) та редакційні статті експертів зі світовим іменем. В середньому статті проглядаються протягом 5-тижневого терміну і публікуються у 3-місячний термін з моменту надходження. Журнал Annals of Oncology публікується щомісяця видавництвом Oxford University Press. Більш детальну інформацію, у тому числі інформацію для авторів та щодо пробних примірників, можна знайти в online-версії журналу Annals of Oncology, що представлена за сприяння HighWire Press.


Статьи на похожую тематику:

1. Європейське кардіологічне товариство (ESC)

2. Європейське товариство з гіпертензії: Практичне керівництво по клінічному, амбулаторному та самостійному вимірюванню артеріального тиску (2005)

3. Сторінками журналу “Annals of Oncology”

4. Історія та розвиток Міжнародного товариства дерматологів (International Society of Dermatology)

5. Cвітове алергологічне товариство (WAO)

6. Рак прямої кишки, рак ободової кишки, поширений колоректальний рак: діагностика, лікування та спостереження хворих. Клінічні рекомендації ESMO

7. Рекомендации Европейской ассоциации нефрологов, диализологов и трансплантологов по лечению анемии у пациентов с хронической почечной недостаточностью Рекомендації ESMO з профілактики та лікування нудоти і блювоти, викликаних проведенням хіміотерапії

8. Протокол надання медичної допомоги хворим із дилатаційною кардіоміопатією

9. /кардіологія/ Протокол надання медичної допомоги хворим на гіпертрофічну кардоміопатію

10. Шляхи інтеграції медичних університетів у систему медичної освіти країн заходузміст