Анонсы статейГОЛОВНА
ГОЛОВНА Поиск
 

статьи схожей тематики

Хроніка подій

Від Олени Хохол до Віктора Сідельникова

Сповнене розуму та уваги до хворої дитини неповторне обличчя лицарки української педіатрії Олени Миколаївни Хохол... Талановитий дитячий лікар Віктор Михайлович Сідельников — один з її наступників. Знаменно, що обох цих захисників дитинства було вперше серед представників Київської наукової школи обрано до складу АМН СРСР... Так виглядала документальна кінопрелюдія до зворушливої події — 60-річчя кафедри педіатрії № 2 Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця. Цю кафедру було створено за ідеєю видатного будівничого медицини Л. Медведя в 1944 році, у визволеному Києві, ще під час війни. Першим її завідувачем було обрано корифея лікувальної справи професора Л. Фінкельштейна. А в 1949 році її очолила О. Хохол. Тут плідно працював і професор І. Руднєв. Та непересічний поштовх цій школі любові до дитини, разом з колективом новозбудованої дитячої лікарні № 2 на Лівобережжі надав саме В. Сідельников. Як і його перша наукова Вчителька, він рано залишив цей світ. Та вже шостий раз в лікарні відбулася наукова конференція, яка недаремно отримала назву — “Сідельниковські читання”. Цього разу вони збіглися зі знаменним ювілеєм кафедри.


Орієнтири успіху: рейтингова система

На одному з нещодавніх засідань вченої ради Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця за найвищі показники у навчанні, науковій та громадській роботі, виходячи з показників рейтингової системи, було урочисто заохочено до подальших кар’єрних змагань 122 студенти НМУ. Ступінь відзнак узагальнив відповідний наказ ректора медичного університету, члена-кореспондента АМН України Віталія Москаленка. Показово, що цей перелік відкрили шість студентів, які навчаються за контрактом. У наступному семестрі за успіхи в здобутті знань їм буде знижено платню за навчання на 25–50 %. Щодо стимулювання студентства в цілому йдеться про низку подібних заходів, у тому числі — премії зі стипендіального фонду ректора. Таким чином, вперше мотивація на сходинках формування майбутнього лікаря в стінах поважного вузу перетворилася на предмет практичної уваги.


У листопаді 2004 року відзначили день народження відомі педагоги та науковці Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця, Академії медичних наук України, Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика:


Апанасенко Георгій,
Вдовиченко Юрій,
Видиборець Станіслав,
Єфімов Андрій,
Зелінський Анатолій,
Казак Світлана,
Калібабчук Валентина,
Кравчук Михайло,
Ласиця Ольга,
Ліпкан Георгій,
Мамчич Володимир,
Морозов Анатолій,
М’ясніков Віктор,
Парпалей Іван,
Рощін Георгій,
Сільченко Валерій,
Трахтенберг Ісаак,
Тяжка Олександра,
Харченко Наталія.


Щиро вітаємо іменинників і бажаємо їм щастя, здоров’я та успіхів!


Статьи на похожую тематику:

1. Хроніка подій

2. Хроніка подій

3. Хроніка подій

4. Хроніка подій

5. Хроніка подій

6. Хроніка подій

7. ХРОНІКА ПОДІЙ

8. Хроніка подій

9. Хроніка подій

10. Хроніка подійзміст