Анонсы статейГОЛОВНА
ГОЛОВНА Поиск
 

статьи схожей тематики

Медики України в дні і ночі Майдану

Безмежжя дивних посмішок, щира згуртованість тисяч і тисяч людей у виборенні справедливості — таким є непересічний портрет Майдану Незалежності Києва у нещодавні буремні дні та ночі. Але ж вируюче місто в місті треба було захистити від хвороб, викликів зими, можливої експансії серцевих нападів та гіпертонічних кризів в умовах довготривалого стресу на фоні екстремального ритму життя. І цей надійний панцир швидко і цілком добровільно збудували медичні працівники з усіх регіонів України.
Перші машини швидкої медичної допомоги з’явилися біля Майдану вже ввечері 22 листопаду, коли розпочався народний спротив фальсифікації результатів виборів, а вранці їх кількість подвоїлася. Загалом громадянам на Майдані та прилеглих вулицях надавали допомогу понад 20 бригад швидкої медичної допомоги. Водночас працювало близько 50 медичних пунктів і понад 40 мобільних лікарських груп. В цій високій звитязі, ясна річ, без будь-якої фінансової компенсації, об’єдналися установи та заклади державної і приватної медицини. Поряд з каретами Київської міської станції швидкої медичної допомоги працювали команди фірм “Біомедтех”, “Добробут”, “Борис”, а невдовзі почали прибувати відповідні бригади з Полтави, Сміли, Тернополя, Львова, інших міст. Інтеграцію зусиль скеровував медичний штаб на чолі з народним депутатом України, відомим нейрохірургом, головою Комітету з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства Верховної Ради України, членом-кореспондентом АМН України Миколою Поліщуком, проте дієве сприяння, з негайної ініціативи мера столиці Олександра Омельченка, медичному супроводу подій забезпечувало Головне управління охорони здоров’я міста.
Показово, приміром, що своєрідні міні-поліклініки з цілодобовим чергуванням лікарів розгорнули Святошинський, Деснянський та Подільський райздороввідділи. Необхідні ефективні ліки відразу ж у необхідній кількості надали фармацевтичні велетні “Дарниця”, “Фармак”, “Борщагівський хімфармзавод”, західні фірми “Серв’є” та “ГлаксоСмітКляйн”. Свою медичну амбасаду в наметовому містечку розгорнув Інститут кардіології ім. М. Д. Стражеска АМН України. А медичний інститут УАМН налаштував стаціонарний медичний пункт на залізничному вокзалі. Його персонал опікував з медичних позицій і помаранчевий, і протилежний “десанти”. Такою ж була тактика колективу кафедри факультетської хірургії Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця, де також надавалася фахова допомога потерпілим, незалежно від їх переконань.
Санітарно-епідеміологічна служба міста ретельно контролювала умови харчування та побуту учасників цього народного волевиявлення, де б вони не знаходилися. І спалаху недуг, попри побоювання, їхньої навали не виникло — завдяки висококваліфікованим діям медиків і дисциплінованості людей.
“Ми усвідомлюємо, що медицина — поза політикою, проте медики — в ній”, — підкреслив в ті дні на шпальтах газети “Ваше здоров’я” академік АМН України, голова Всеукраїнського лікарського товариства Любомир Пиріг. Саме такою була патріотична позиція понад 700 лікарів та близько 400 фельдшерів і медичних сестер, які самовіддано працювали в цю добу відродження істини серед людей. Літопис цієї медичної звитяги ще попереду, а це лише моментальна світлина перед читацькою аудиторією нашого фахового журналу.


Статьи на похожую тематику:

1. Звернення до читачів президента Академії Медичних наук України, академіка НАН і АМН України Олександра Возіанова

2. АМН України в інтернеті

3. Асоціація лікарів-інтерністів України

4. “Лікар і муза” — місце зустрічі змінити не можна. Новорічний творчий вечір журналів “Мистецтво лікування” та “Ліки України”

5. Юрій Віленський Академік АМН України Леонід Розенфельд: “Власне, в житті кожного дослідника приховані свої Х-промені. Виокремити їх і є покликанням”

6. Юрій Віленський Міністр охорони здоров’я України Микола Поліщук: “Медицина заради людини — ось гасло, що має стати нормою нашого життя”

7. /хірургія/ Хірургія у сенсаційних вимірах: 35 років Інституту хірургії і трансплантології імені О.О.Шалімова АМН України 25

8. Юрій Віленський Академік АМН України Юрій Фещенко: “Фтизіатрія та пульмонологія — волаюче поле турбот, із важкими викликами і повільними перемогами”зміст