Анонсы статейГОЛОВНА
ГОЛОВНА Поиск
 

статьи схожей тематики

Хроніка подій

Презентація часопису

Інтелектуальний міст між минулим та майбутнім.
“Науковий вісник НМУ ім. О. О. Богомольця”Серед низки подій та новацій в пошуках та діяльності Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця особливе місце посідає вихід у світ “Наукового вісника” цього поважного навчального закладу. Презентація часопису (№ 1–2, 2004 рік) відбулася на засіданні вченої ради НМУ в переддень Нового року.
“Видання має давню славетну історію, — зазначає у вступному слові головний редактор журналу, ректор Національного медичного університету, член-кореспондент АМН України Віталій Москаленко. — Від “Современной медицины” О. Вальтера (1860 – 1878), “Українських медичних вістей” (1925), “Київського медичного журналу” (1931) — до нинішнього поновлення ексклюзивного часопису”. Журнал обсягом 27 друкованих аркушів складається з надзвичайно цікавих розділів “Теоретична медицина”, “Клінічна медицина”, “Соціальна медицина”, “Профілактична медицина”, “Проблеми вищої медичної освіти”, “Історія медицини”, “Життя університету”.
“Морфологічні аспекти ангіогенезу мікроциркулярного русла” — ось тема публікації В. Черкасова, яка відкриває розділ “Теоретична медицина”. ўрунтовний розділ “Клінічна медицина” містить роботи О. Возіанова, В. Майданника “Класифікація пієлонефриту у дітей: еволюція чи революція?”, Т. Нікули “Об’єктивна основа для покращення класифікації хронічного захворювання нирок”, В. Нетяженка, О. Барної “Гормонозамісна терапія і маркери системної запальної відповіді”, Л. Харькова “Вроджені захворювання щелепно-лицевої ділянки у дітей. Сучасна стратегія лікування”, інші важливі публікації.
Розділ “Профілактична медицина” репрезентує дослідження професорів В. Москаленка, О. Яворовського, І. Парпалея “Профілактична медицина — проблеми та перспективи розвитку” і аналітичні роздуми Л. Хоменко “Теоретичні основи профілактики карієсу зубів”. “Болонський процес та модернізація вищої медичної освіти” — такою є тема вельми актуального наукового узагальнення професорів В. Передерія, В. Москаленка, І. Булах, яке відкриває розділ щодо проблем вищої медичної освіти. “Історія медицини” — це, зокрема, матеріали, присвячені життю та діяльності професорів В. Беца (170 років від дня народження), О. Кошель-Плескунової (до 100-річчя від дня народження), Є. Гончарука (до 75-річчя від дня народження).
“Символіка НМУ як віддзеркалення вірності традиціям” (В. Ляхоцький, О. Чалий), “Діяльність НМУ в галузі підготовки фахівців-медиків для зарубіжних країн” (О. Закордонець) — ось окремі публікації розділу “Життя університету”. “Науковий вісник НМУ” виходитиме щоквартально. Перший його номер яскраво засвідчує — науковий потенціал Національного медичного університету спроможний надати вітчизняній медичній науці та охороні здоров’я актуальні дороговкази в друкованому слові.


Він був Антеєм духу

Юрій Усенко У ніч на 8 січня, на шістдесят сьомій зимі життя невблаганна хвороба унесла від нас видатного лікаря і вченого, доктора медичних наук, лауреата Державної премії України, засновника першого в Києві Центру невідкладної пульмонології Юрія Дмитровича Усенка.
Вдивляючись у його звитяжний шлях, бачиш дивні зірки благородних вчинків і зворушливих звершень. Перебуваючи на відповідальній державній роботі, Юрій Дмитрович на роздоріжжі кар’єр свідомо обрав практичне лікарювання. Завдяки його вправності, бронхологічні дослідження стали в руках майстра звичною маніпуляцією, а важке поле пульмонології — справою долі. Докторська дисертація Юрія Усенка — “Технологія одержання і використання високодисперсних лікувальних засобів у профілактиці захворювань органів дихання на основі популяційно-екологічного аналізу” — звучала абсолютно оригінально.

І це був лише заспів до створення нового клінічного підрозділу з благодійною консультаційною поліклінікою, з наданням висококваліфікованої допомоги тисячам стражденних. Адже Юрій Усенко відкрив свою базу милосердя понад 25 років тому. На цій базі вдосконалювалися студенти та інтерни — з 1984 року талановитий доктор і вчений завідував курсом пульмонології в Національному медичному університеті ім. О. О. Богомольця.
130 наукових праць, в тому числі першого у вітчизняній медицині довідника пульмонолога, низка винаходів та патентів — ось деякі риси доробку Юрія Дмитровича. Та цей образ уособлювало щире серце, прагнення активно робити добро, вдосконалювати систему охорони здоров’я, починаючи з першого міжнародного Конгресу пульмонологів, який відбувся свого часу в Києві з його ініціативи. Та ця героїчна гравюра постане незавершеною, якщо не згадати про мужню боротьбу Юрія Усенка з непоправною хворобою. Долаючи її і не здолавши, він залишався Антеєм духу, що віддав себе медицині до останнього подиху.
Редакційна рада і редакційна колегія журналу “Мистецтво лікування” висловлює глибоке співчуття рідним та близьким Юрія Дмитровича, його учням та колегам з приводу тяжкої втрати. Віднині він житиме в нашій пам’яті лише летючою кометою.


У грудні 2004 року відзначили день народження відомі педагоги та науковці Національного медичного університету
ім. О. О. Богомольця, Академії медичних наук України, Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика:

Братусь Василь,
Великий Микола,
Гюллінг Едуард,
Зозуля Юрій,
Коломийцев Андрій,
Комісаренко Ігор,
Максименко Сергій,
Мендель Андрій,
Онищенко Валерій,
Пономаренко Микола,
Проданчук Микола,
Романенко Анатолій,
Сердюк Андрій,
Чернушенко Катерина,
Шевченко Андрій.

Щиро вітаємо іменинників і бажаємо їм щастя, здоров’я та успіхів!


Статьи на похожую тематику:

1. Хроніка подій

2. Хроніка подій

3. Хроніка подій

4. Хроніка подій

5. Хроніка подій

6. Хроніка подій

7. ХРОНІКА ПОДІЙ

8. Хроніка подій

9. Хроніка подій

10. Хроніка подійзміст