Анонсы статейГОЛОВНА
ГОЛОВНА Поиск
 

статьи схожей тематики

Хроніка подій

Перші Гончаруківські читання

21 січня 2005 року в Національному медичному університеті ім. О. О. Богомольця відбулися Перші наукові читання, присвячені пам’яті видатного вченого і педагога, Почесного ректора НМУ, академіка НАН, АМН і АПН України Євгена Гнатовича Гончарука (1930–2004). Знаменний суспільний акт, затверджений на державному рівні, було приурочено до 75-річчя від дня народження талановитого будівничого гігієнічної науки та вищої медичної освіти.
Урочиста подія розпочалася з велелюдного відкриття меморіальної дошки на будівлі санітарно-гігієнічного корпусу медичного університету, яка нагадуватиме, що в цих стінах багато років працював відомий вчений. Вступне слово з цієї нагоди виголосив ректор НМУ, член-кореспондент АМН України, Заслужений лікар України Віталій Москаленко. Потім учасники та гості читань піднялися на п’ятий поверх корпусу. Тут у складі кафедри комунальної гігієни та екології людини, якою багато років завідував Євген Гнатович, створено його меморіальний кабінет-музей. Червону стрічку, за запрошенням ректора, перерізали дружина звитяжця науки доцент Галина Гончарук і заступник міністра охорони здоров’я, завідувач кафедрою факультетської терапії НМУ професор В’ячеслав Передерій.
З хвилюючою доповіддю про життєвий, науковий та суспільний шлях Є. Г. Гончарука виступив один із його найближчих учнів, член-кореспондент АМН України, професор Василь Бардов. Доповідь прикрасили кінокадри, де постав академік Є. Гончарук. Зі спогадами та роздумами про Євгена Гнатовича виступили відомі науковці Сергій Комісаренко, В’ячеслав Передерій, Ісак Трахтенберг, Андрій Сердюк, Леонід Розенфельд, Михайло Воронцов (Харків), Валерій Ракицький (Москва). Листа учасникам читань надіслав академік НАН і АМН України Юрій Кундієв.
На читаннях відбулася презентація книги “Академік Євген Гнатович Гончарук. Повість про життя”.


Охорона здоров’я в новому баченні

7 лютого 2005 року в Міністерстві охорони здоров’я України відбулося представлення команді цієї урядової установи нового міністра охорони здоров’я нашої країни — відомого лікаря і громадського діяча, члена-кореспондента АМН України, професора Миколи Єфремовича Поліщука. Його призначено на цю посаду Указом Президента України Віктора Ющенка. Привертає увагу етичний аспект цього акту: текст Указу оголосив екс-міністр охорони здоров’я Андрій Підаєв. Приймаючи ділову естафету, Микола Поліщук наголосив, що апарат МОЗ України працював доволі позитивно. Скажімо, було запроваджено інститут сімейних лікарів. Проте, аби втілити слушну еволюцію в широку реальність, потрібні спільні зусилля Мінздоров’я та місцевих адміністрацій, які до останнього часу належним чином не асигнували починання. Тож йдеться про зміцнення необхідної вертикалі взаємодії.
Цей вектор змін — лише елемент у цікавій стратегічній програмі міністра. Її концептуальний зміст уособлюють три “П” — професійність, порядність, патріотизм. Стосовно завдань щодо поліпшення якості медичної допомоги населенню, вже визначено перші термінові новації — безоплатність діагностичних обстежень за клінічними показаннями. Та це лише одна з цеглинок необхідної соціальної перебудови в площині медицина–людина. За словами міністра, йдеться про базові стандарти медичної допомоги з пріоритетами фінансування не утримання ліжка, а лікування саме хворого, абсолютною перевагою орієнтирів на конкретного пацієнта. Ясна річ, то лише тези. Необхідні послідовні кроки, зокрема, практичне введення формулярів лікування, з гарантованим рівнем фінансування з бюджету безоплатного надання основних видів медичної допомоги відповідно до ст. 49 Конституції України. В цьому аспекті чимало програмних ррунтовних позицій має розробити Інститут здоров’я, підпорядкований МОЗ України.
З іншого боку, планується швидке підвищення заробітної платні медичним працівникам. Це одна з найближчих державних соціальних реформ. Втім, на “зелене світло” чекає й низка інших законодавчих настанов у єдиному медичному просторі держави як необхідної перспективи. Міністр, і це вельми важливо, досконало орієнтується в цих питаннях, адже Комітет з питань охорони здоров’я материнства і дитинства, головою якого був народний депутат України Микола Поліщук, ініціював чимало важливих законів у цих напрямах. Міністр наголосив, що мають набути чинності, зокрема, Закон про права лікаря і Закон про права пацієнта, а в березні у Верховній Раді розглядатиметься Закон про ліки. Залишається вкрай актуальним реалізація прагматичної ідеї щодо обов’язкового соціального медичного страхування в державі, з паралельним підтриманням засад добровільного медичного страхування.
Менеджер на чолі лікарні... Необхідність піклування кожного про своє здоров’я... Небезпеки і збитки від паління... Подальші реформи у медичній освіті... Підтримка всіх сучасних форм надання медичної допомоги... Мотивації для лікарів та суспільства в обширі медичних проблем... За цими орієнтирами, окресленими міністром, — обрії напруженої роботи. Невимушена, демократична манера виступу Миколи Поліщука, його відвертість і високий професіоналізм викликали прихильність у журналістського корпусу. Як пожартував Андрій Підаєв, в пришвидшенні реформ, ясна річ, відчуватиметься кредо колеги як висококваліфікованого хірурга. Та це, без сумніву, буде “реконструктивна хірургія”.


У січні 2005 року відзначили день народження відомі педагоги та науковці Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця, Академії медичних наук України, Київської медичної академії
післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика:

Безродний Борис,
Бернадський Юрій (90 років),
Бобров Володимир,
Борисенко Микола,
Волох Дмитро,
Вороненко Юрій,
Ганул Валентин,
Герцен Генріх,
Дзюблик Ірина,
Козярін Іван,
Корж Олексій,
Лук’янова Олена,
Майданник Віталій,
Макаров Анатолій,
Мартинюк Володимир,
Москаленко Віталій,
Павленко Олексій,
Петренко Василь,
Попов Василь,
Савичук Наталія,
Сміян Іван,
Тишко Федір,
Хоменко Лариса,
Цимбалюк Віталій,
Черкасов Віктор,
Шалімов Олександр.

Щиро вітаємо іменинників і бажаємо їм щастя, здоров’я та успіхів!


Статьи на похожую тематику:

1. Хроніка подій

2. Хроніка подій

3. Хроніка подій

4. Хроніка подій

5. Хроніка подій

6. Хроніка подій

7. ХРОНІКА ПОДІЙ

8. Хроніка подій

9. Хроніка подій

10. Хроніка подійзміст