Анонсы статейГОЛОВНА
ГОЛОВНА Поиск
 

статьи схожей тематики

Хроніка подій

Загальні збори АМН України

25 лютого 2005 року відбулися Загальні збори АМН України. В них взяли участь голова Верховної Ради академік НАН України Володимир Литвин і міністр охорони здоров’я України член-кореспондент АМН України Микола Поліщук, які висловили свої думки щодо провідних позицій розвитку охорони здоров’я як однієї з найважливіших соціальних ліній в умовах сучасної України як демократичної держави з європейським спрямуванням.
Визначаючи наукові акценти Загальних зборів, Президент АМН України академік НАН і АМН України Олександр Возіанов зазначив, що їх програмні дороговкази ініційовані прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко під час зустрічі з керівництвом Академії. Адже в довгостроковому курсі потрібних в країні змін Уряд вельми зацікавлений в обррунтованих наукових прогнозах авторитетної аналітичної інстанції — АМН України — щодо найактуальніших проблем медицини в Україні.
Програма Зборів демонстративно відбила сутність цих принципів. З доповіддю про стандарти в охороні здоров’я виступив професор Василь Лазоришинець. Питання можливостей кардіології в цьому сенсі постали в доповіді члена-кореспондента АМН України Володимира Коваленка, причому викладені концепції та перспективи були доповнені у виступі академіка АМН України, відомого кардіолога-хірурга Геннадія Книшова. Про туберкульоз як кризову проблему доповів академік АМН України Юрій Фещенко. Один з вирішальних контрапунктів необхідної еволюції української медицини до пересічної людини — вдосконалення інституту сімейних лікарів — представив у своїй доповіді член-кореспондент АМН України Юрій Вороненко. Не менш актуальній темі — аспектам входження медичної освіти в Україні в обрії Болонського процесу — висвітлив у цікавій доповіді член-кореспондент АМН України Віталій Москаленко. Позицію щодо подальшої політики і практики в Україні щодо лікарських препаратів виклав заступник голови Комітету з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства Верховної Ради України народний депутат Михайло Сятиня.
Питання, що були винесені на обговорення Зборів, зумовили змістовну дискусію. На важливих позиціях зупинилися, зокрема, член-кореспондент АМН України Дмитро Заболотний і академік АМН України Георгій Дзяк. Підбиваючи підсумки роботи Зборів, академік Олександр Возіанов наголосив, що низка досягнень української медичної науки, захищених міжнародними патентами, високо цінується в світі. Тож у поступі медичної думки є на що спиратися. З іншого боку, багато що у втіленні плідних наукових ідей залежатиме від належного фінансування та подальшої творчої співпраці між АМН та МОЗ України.
Наприкінці зборів плеяді новообраних членів-кореспондентів АМН України були урочисто вручені академічні Дипломи. Збори проходили в Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. Їх вдалому проведенню сприяла гостинність з боку колективу Інституту на чолі з академіком НАН і АМН України Оленою Лук’яновою.


Дивна віха в літописі науки

Що таке сто років життя? Хоча й відомий оптимістичний рефрен Маяковського — “Лет до ста расти нам без старости” — насправді це надто відповідальний термін у хроніці буття. Тож, чемпіони віку — невигадані герої, бо здолати безліч випробувань на такому довгому шляху неможливо без високої мужності.
Та особливої шани з нагоди такого діамантового ювілею заслуговує видатний вчений. Прикладів справді чудового творчого довголіття у світовій та вітчизняній науці не дуже багато, а в українській науці такий взірець в особі академіка НАН України Максима Федотовича Гулого, якому 3 березня виповнилося сто років, — здається, перший.
І ось в цей день у Великому конференц-залі НАН України зібралися учні, колеги та друзі Максима Федотовича, аби відсвяткувати в рамках спеціального засідання Національної академії наук цю знаменну дату. В Президії, разом з плеядою видатних вчених і державними діячами, — шановний Патріарх біохімії.
Слід зазначити, що дні, які передували цим хвилюючим зборам, виглядали доволі драматично. Максим Федотович нещодавно перехворів на грип, але впорався з хворобою. І тільки-но одужавши, тільки сили повернулися, — зазначив у привітанні Вчителю директор Інституту біохімії ім. О. В. Палладіна академік Сергій Комісаренко, — Максим Федотович запропонував зробити наукову доповідь на засіданні Президії НАН України, присвячену його останнім теоретичним роботам, зокрема препарату Коректин.
Указом Президента України Віктора Ющенка академіку Максиму Гулому присвоєне звання Героя України. Знаменно, що це перша відзнака найвищого державного рівня, ініційована новим Президентом. Указ в обрамленні щирих слів виголосив заступник Державного секретаря України Василь Кремінь. Ювіляра привітав Президент НАН України академік Борис Патон, надіславши власноруч написаного листа. Привітання надіслав і Державний секретар України Олександр Зінченко.
У зворушливій доповіді Сергія Комісаренка про шлях ювіляра постали його видатні віхи, починаючи від роботи з 1932 року під керівництвом О. В. Палладіна, випробувань воєнного лихоліття — до повоєнних здобутків та останніх винаходів. А це — напрацювання світового значення. Недаремно досягнення академіка увінчані трьома Державними преміями.
З лаконічним, але сердечним словом виступив Максим Федорович, побажавши всім здоров’я, здоров’я, здоров’я. А потім многоголосо прозвучало: “Многія літа”.

Матеріали підготовлені редакцією
“Журналу сучасного лікаря. Мистецтво лікування”


У лютому 2005 року відзначили день народження відомі педагоги та науковці Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця, Академії медичних наук України, Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика:

Абизов Рустем,
Амосова Катерина,
Безруков Владислав,
Бережний В’ячеслав,
Благодаров Володимир,
Булах Ірина,
Бульда Іван,
Возіанова Жанна,
Голубчиков Михайло,
Грохольський Анатолій,
Коркушко Олег,
Кулініченко Валентин,
Кушнір Владилен,
Леуш Станіслав,
Мечов Дмитро,
Радзіховський Анатолій,
Самосюк Іван,
Тимофєєв Олексій,
Тринус Федір,
Тронько Микола,
Фещенко Юрій,
Чуприков Анатолій.

Щиро вітаємо іменинників і бажаємо їм щастя, здоров’я та успіхів!


Статьи на похожую тематику:

1. Хроніка подій

2. Хроніка подій

3. Хроніка подій

4. Хроніка подій

5. Хроніка подій

6. ХРОНІКА ПОДІЙ

7. Хроніка подій

8. Хроніка подій

9. Хроніка подій

10. Хроніка подійзміст