Анонсы статейГОЛОВНА
ГОЛОВНА Поиск
 

статьи схожей тематики

Cвітове алергологічне товариство (WAO)

Світове алергологічне товариство є міжнародною протекторною організацією, до складу якої входять 70 регіональних і національних алергологічних та клініко-імунологічних товариств з усього світу. Завдяки тісним зв’язкам між учасниками товариства WAO сприяє поширенню освітніх програм, симпозіумів та телемостів, в яких беруть участь близько 38 000 його членів в 92 країнах.


Організація була створена в 1951 році, за час свого існування успішно організувала й провела 18 великих Конгресів алергологів. WAO також є спонсором наукових симпозіумів у галузях, що розвиваються, та об’єднує післядипломні програми з алергології та клінічної імунології як на алерголочіних, так і неалергологічних конгресах.

WAO розширює можливості об’єднання алергологів, клінічних імунологів практичної медицини та науковців усього світу. Організація надає консультативну допомогу та активно підтримує створення глобального альянсу алергологічних товариств, що удосконалить клінічну допомогу, дослідження та навчання в цій галузі.

Світове алергологічне товариство є членом Ради міжнародних організацій медичних наук (Council for International Organizations of Medical Science — CIOMS) та має робочі зв’язки з Всесвітньою організацією охорони здоров’я — ВООЗ (World Health Organization — WHO). Під егідою товариства видаються два журнали:
- Алергологія та клінічна імунологія, Міжнародний журнал (Allergy and Clinical Immunology International — Journal of the World Allergy Organization).
- Міжнародні архіви алергології та імунології (International Archives of Allergy and Immunology).
Провідною програмою WAO є програма GLORIA™ (Глобальні досягнення в алергії). Це навчальні заходи лікарів, що широко проводяться у вигляді регіональних чи національних презентацій і локальних навчальних програм. Ця програма складається з модулів, що створюються на основі розроблених керівництв та рекомендацій і включають в себе різноманітні аспекти допомоги при алергічно зумовлених захворюваннях.

GLORIA Модуль 1: Алергічний риніт та алергічний кон’юнктивіт
Перший модуль присвячений алергічному риніту та алергічному кон’юнктивіту. Він базується на таких нормативних документах, як Узгоджені рекомендації лікування алергічного риніту, Алергія, 2000 (Європейська академія алергології та клінічної імунології) та Сучасні підходи до лікування алергії ока, 1998 (Американський алергологічний коледж).


GLORIA Модуль 2: Алергічний кон’юнктивіт
У цьому модулі акцентується увага на більш глибокому та ступінчастому підході до діагностики, лікування та фармакотерапії алергічних кон’юнктивітів.


GLORIA Модуль 3:
Алергічні невідкладні стани
Третій модуль включає в себе рекомендації з невідкладної допомоги, діагностики та лікування анафілаксії, астматичного статусу та інших алергологічних невідкладних станів.


GLORIA Модуль 4: Імунотерапія
Цей модуль складається з таких розділів:
- Дані доказової імунотерапії;
- Визначення імунотерапії;
- Визначення та стандартизація алергену;
- Показання до імунотерапії;
- Механізми впливу імунотерапії;
- Оцінка та відбір пацієнтів для імунотерапії;
- Протипоказання до імунотерапії;
- Ін’єкційна та місцева імунотерапія;
- Безпечність та лікування побічних ефектів;
- Рекомендації.


В 2005 році будуть підготовлені Модулі 5 та 6.


GLORIA Модуль 5:
Симптоматичне лікування астми
Цей модуль міститиме короткий огляд епідеміології, після чого буде досліджено кожен симптом чи ознаку астми, у тому числі кашель, свистяче дихання, задишку та виділення мокроти.

Розділи цього модуля:
- Патофізіологія всіх симптомів;
- Прояви та система оцінки;
- Диференційний діагноз;
- Пропозиції щодо оцінки і розробки індивідуального плану лікування.


GLORIA Модуль 6: Харчова алергія
Гіперчутливість до харчових продуктів зустрічається у близько 2,5 % людей. IgE-залежні реакції, спричинені їжею, можуть призвести до життєво небезпечної анафілаксії, кропивниці, набряку та гастроінтестинальним захворюванням. Харчова алергія може бути також пусковим фактором у розвитку алергічної екземи, астми та ринітів у схильних осіб. Цей GLORIA модуль складається з розділів:
- Епідеміологія харчової алергії у немовлят, дітей та дорослих;
- Патологія та механізми IgE-залежної та T–лімфоцитозалежної харчової алергії;
- Лабораторна та клінічна діагностика харчової алергії;
- Визначення харчового алергену та усунення його з раціону, харчові добавки;
- Лікування немовлят з алергією на коров’яче молоко (найчастіше призводить до розвитку ексудативно-катарального діатезу);
- Роль фармакотерапії в харчовій алергії;
- Лікування харчово-залежної анафілаксії.

В 2006 році планується видання Модулів, присвячених кропивниці та атопічному дерматиту.


Матеріал публікується за сприяння
ТОВ “Гедеон Ріхтер – УКРФАРМ”


Статьи на похожую тематику:

1. Європейське кардіологічне товариство (ESC)

2. ESMO – European Society for Medical Oncology – Європейське товариство медичної онкології

3. Європейське товариство з гіпертензії: Практичне керівництво по клінічному, амбулаторному та самостійному вимірюванню артеріального тиску (2005)зміст