Анонсы статейГОЛОВНА
ГОЛОВНА Поиск
 

статьи схожей тематики

Хроніка подій

“Мукос Фарма” в Україні

10 років удосконалення системної ензимотерапії,
або “Як ензими козакам допомагали”


Олександр Тарасенко


3–4 червня в затишному, наповненому цілющим повітрям санаторії “Конча-Заспа” українське представництво компанії “Мукос Фарма” разом з провідними лікарями та науковцями різних країн святкувало свій ювілей — 10 років. Для гостей це була чудова можливість поспілкуватися, поділитися досвідом з колегами, вирішити питання повсякденної практики, відпочити. “Мукос Фарма” — світовий лідер у дослідженні та виробництві поліензимів; міжнародна ювілейна науково-практична конференція “Системна ензимотерапія”, яка й була домінантою свята, визначила здобутки, реалії та перспективи цієї галузі в Україні.
Клінічне застосування ензимів, зокрема протеолітичних ферментів, почалося в 1930-ті роки, коли блискучий ерудит Макс Вольф заснував у Нью-Йорку Інститут біохімії. У співавторстві з Хеленою Бенітез він розробив перші комплексні ферментні препарати. Вольф зумів досягти хороших результатів у лікуванні ензимами запальних хвороб; серед його пацієнтів були Карузо, Шаляпін, Пікассо, Марлен Дитріх та навіть Рокфеллер. Потужні дослідження компанії “Мукос”, зокрема в області імунології, зумовили світове визнання системної ензимотерапії. В багатьох країнах препарати цієї групи входять як обов’язковий компонент до терапії, що надається за страховим полісом, їх призначають перед складними авіаперельотами. Сенс маркетингової політики компанії “Мукос Фарма” полягає в тому, щоб зробити ензимні препарати доступними для лікарів та пацієнтів у всьому світі. Проте вихід на український ринок став не лише маркетинговим здобутком, але й новим етапом наукових досліджень.


Протеолітичні ферменти досліджувалися вітчизняними вченими ще у 1960-х роках. В роботах засновника дослідження та застосування поліензимів в клініках Європи німецького вченого К. Рансбергера та українського ензимолога К. М. Веремеєнка є багато спільного. Тож пошуки вчених були паралельними, і це зумовило важливі теоретичні висновки щодо ефектів СЕТ. І це зрозуміло — пріоритет у науці лежить в галузі істини.
Генеральний директор чеського представництва компанії “Мукос Фарма” З. Масиновськи підкреслив, що українські вчені стали “співавторами традиції”, вони не лише підтвердили на практиці теоретичні висновки, але й відкрили нові аспекти СЕТ. Голова українського представництва компанії “Мукос Фарма” А. І. Терзов продемонстрував присутнім документальний фільм про 10-річні дослідження СЕТ в українських клініках: разом з антибіотикотерапією (як засіб, що сприяє концентрації антибіотика у вогнищі інфекції), при післяопераційних набряках (відкриває канали мікроциркуляції, зменшує набряки, прискорює одужання), для корекції імунного статусу людини та в інших напрямах.
Розпочали конференцію гранди вітчизняної ензимотерапії. Член-кореспондент АМН України В. М. Коваленко у доповіді “Підсумки та перспективи наукових досліджень СЕТ в Україні” одним із перспективних напрямів дослідження СЕТ назвав впровадження принципів доказової медицини. Член-кореспондент НАН та АМН України, проф. І. С. Чекман зупинився на головних завданнях, що постають перед фахівцями: поглиблення знань лікарів про клінічно-фармакологічні властивості препаратів СЕТ, визначення особливостей “прямого”, а головне — “непрямого” лікувального ефекту ферментних препаратів при різних захворюваннях. Ензими — метаболічні препарати, тобто вони не є “чужаками” для нашого організму, тому фактично не мають побічних ефектів. Особливо цікавих результатів можна досягти при використанні ензимів з іншими ліками. Вони дозволяють суттєво прискорити одужання і покращити якість життя пацієнта. Ензими здатні вступати у взаємодію з патологічними імунними комплексами та виводити їх з організму; вони підвищують антитоксичну функцію печінки, їх можна застосовувати при хронічних запаленнях, дегенеративних змінах, послабленому імунному статусі. Патріарх української біохімії професор К. М. Веремеєнко ррунтовно, проте стисло і зрозуміло розповів присутнім про наукові основи СЕТ. Професор В. О. Мойсеєнко повідомила, що при застосуванні СЕТ можна досягти зниження доз основних препаратів (часто шкідливих для травного тракту), прискорити одужання хворих на подагру, ревматоїдний артрит. Професор Ф. П. Тринус розповів про анальгезуючий ефект ензимів. Доктор медичних наук О. П. Борткевич визначив принципи доказової медицини при застосуванні СЕТ в кардіології. Професори Г. П. Кузьміна та А. М. Василенко доповіли про практичне застосування СЕТ у гепатології та при системних захворюваннях сполучної тканини. Вразила присутніх доповідь професора Л. М. Чернухи “Комплексне лікування хворих з лімфодемою кінцівок”, в якій наголошувалося, що профілактичне застосування ензимів у поєднанні з гімнастикою та застосуванням бандажів у післяопераційний період може врятувати сотні людей від жахливих багатокілограмових набряків. Досить цікавою була доповідь львівського професора В. В. Чопяк, присвячена лікуванню засобами СЕТ реактивних артритів з контролем імунного статусу. Під час круглого столу пролунала досить нова ідея “синдромального” підходу до застосування СЕТ.
Не секрет, що святкується добре, коли перед цим добре попрацював. І мова не лише про декілька годин конференції. Адже невтомна, багаторічна праця професіоналів від компанії “Мукос Фарма” спрямована не лише на реалізацію препаратів. Мета діяльності — сформувати культуру лікування, певну традицію, без якої неможливо планувати майбутнє.


Все на бой с фармацевтической “тенью”!

Александр Тарасенко


Э то было как в детективе. В одной из больниц неизвестные скупали у медицинских сестричек за бесценок использованные баночки из-под дорогих глазных капель, наполняли кипяченой водой и … продавали в аптечных киосках все той же больницы… Мелкая афера? А вы знаете, что всемирные фальсификаторы лекарств “зарабатывают” в год около 5 миллиардов долларов? Сегодня в Украине рано говорить об эпидемии фальсификаций (по данным Государственной инспекции по контролю качества лекарственных средств МЗ Украины доля подделок составляет всего около 0,3 %), однако профессионалы бьют тревогу. Реестр лекарственных средств превысил 13 000 (это почти в семь раз больше, чем было в СССР), приобрести оборудование для фальсификации не сложно, службы контроля разобщены, потребитель, как и прежде, склонен мифологизировать лекарства и верит рекламе… При этом в украинском законодательстве просто нет понятия “фальсифицированный лекарственный препарат”! Что и говорить, условия для реализации некачественных, а то и просто поддельных препаратов благоприятные. К тому же, в контроле нуждаются и технологический процесс, и соблюдение сроков “карантина”, и условия хранения, и правильность назначения лекарственных препаратов. Решению всех этих животрепещущих вопросов и был посвящен международный семинар “Контроль качества лекарственных средств и борьба с фальсифицированными препаратами”, прошедший 8 июня в Киеве в гостинице “Русь”.
Хотя на пресс-конференции гости из России отмечали высокий уровень контроля над фармацевтическим рынком в нашей стране, замминистра здравоохранения Украины В. А. Рыбчук был настроен весьма сурово. Да, Украина первой на территории бывшего СССР приняла Закон о лекарственных препаратах, но сегодня, когда лекарственная индустрия стала приносить сверхприбыли, которые привлекают недобросовестных людей, данный закон должен модифицироваться. Господин Рыбчук также отметил вопиющие нарушения не только в сфере реализации (сетевой маркетинг, “лекарства почтой”, “Интернет-магазины”), но и в соблюдении Закона о рекламе медикаментов. Замминистра сообщил, что уже сформирована рабочая группа при МЗ Украины, которая займется подготовкой изменений в Законе о рекламе; осенью проект будет подан на рассмотрение в Верховную Раду, планируются соответствующие изменения в уголовном и административном кодексах. Также будет организована специальная экспертная группа контроля медицинской рекламы. В свою очередь, медицинский директор компании “Никомед” О. М. Супряга четко обозначил роль крупных корпораций в борьбе за безопасность лекарств. По его словам, компании должны не просто привести свои производственных линии в соответствие со стандартами GMP, не просто поощрять внутренний контроль качества, но и всячески контролировать дистрибьюторов, в частности их методы хранения лекарств.
С ним был солидарен В. А. Игнатов — вице-президент “Европейской Бизнес Ассоциации”. В своем выступлении на семинаре он высказался за укрупнение дистрибьюторской сети, размещение на открытых Интернет-сайтах информации о сериях новых лекарственных препаратов, за ужесточение ответственности за производство фальсификата; он предложил ввести новые таможенные правила, которые просто не позволят ввозить, например, “венгерскую” Но-шпу из России.
Значительное место на семинаре заняло обсуждение химических методов определения качества препаратов, высказывались пожелания по координации действий всех контролирующих структур. Однако порядок на фармрынке зависит не только от министерств и ведомств, его можно навести только всем миром. Да, пациент не может “на глаз” определить подделку, но он может не покупать лекарства “с рук”, на лотках, в “Интернете”, он может и должен отдавать подозрительные медикаменты на экспертизу в территориальные государственные инспекции по контролю качества лекарственных средств (номера телефонов есть в аптеках). Об этом говорил на конференции заместитель Главного Государственного инспектора Украины по контролю качества лекарственных средств С. В. Сур.
А врач? Врач должен быть главным контроллером качества препаратов, он обязан учитывать все возможные побочные действия. И главное — врач должен постоянно интересоваться новыми свойствами уже известных препаратов, а также новинками, появившимися на рынке. Индийская мудрость гласит: “Лекарство в руках знатока уподобляется напитку бессмертия и жизни, а в руках невежды — огню и мечу”.
В завершение хочется подчеркнуть, что жесткие меры контроля не должны привести к монополизации фармрынка и как следствие — заоблачным ценам на препараты. Заботясь о качестве, борясь с подделками, крупные фармацевтические корпорации не должны забывать о том, что лекарства — это не предмет роскоши, а необходимость; задача прогрессивных предпринимателей — сделать медикаменты доступными для нуждающихся в них людей.
День народження — чим не привід для плідної 15–16 квітня у Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика кафедра гастроентерології та дієтології святкувала свій 40-річний ювілей. Урочиста частина виявилася доволі короткою. Завідуюча кафедрою Наталія В’ячеславівна Харченко рішуче зупинила потік подарунків та привітань, щоб розпочати роботу VII Національної Школи гастроентерологів, гепатологів України “Актуальні питання захворювань кишечника”.
Протягом двох днів лікарі з усіх куточків України отримували найсучаснішу інформацію стосовно діагностики та лікування інфекційних уражень, незапальних та запальних захворювань кишківника, опановували сучасні підходи до профілактики колоректального раку. Доповіді прочитали провідні лікарі та вчені України — Н. В. Харченко, Н. Б. Губергріц, Ж. І. Возіанова, О. Я. Бабак, Г. А. Анохіна. Водночас в просторому холі Академії свою продукцію презентували спонсори заходу, провідні фармацевтичні компанії: Berlin-Chemie AG, Beaufour Ipsen International, Dr. Falk Pharma GmbH, Мілі Хелскере Лімітед. Участь у заході взяв і “Журнал сучасного лікаря. Мистецтво лікування” — номери, присвячені гастроентерології, швидко розійшлися серед учасників форуму.
Отже, побажаємо “многая лєта” всім, хто взяв участь у роботі Школи, і будемо очікувати результатів на місцях — у поліклініках, лікарнях та в нашому повсякденному житті, адже хвороби кишківника не знають кордонів, посад та звань. У будь-якому разі, вони потребують прискіпливої діагностики і правильного лікування — такого, якому вчить Національна Школа гастроентерологів, гематологів України.праці?


Матеріал підготовлений редакцією
“Журналу сучасного лікаря.
Мистецтво лікування”


Итоговый документ Второй Всеукраинской встречи организаций и групп, работающих с онкобольными детьми (в сокращении)

Днепропетровск, 12–13 марта 2005 г.Мы — организации родителей, чьи дети больны или переболели онкологическими недугами, и волонтерские группы, помогающие таким детям.
Наши цели и задачи состоят в оказании всесторонней помощи детям, столкнувшимся с этим тяжелым недугом, членам их семей, врачам, которые их лечат. Заинтересованность прежде всего родительских объединений в подобной деятельности очевидна.
Мы понимаем, что работа с онкобольными детьми и всестороннее обеспечение их потребностей возможны лишь при условии теснейшего взаимодействия как друг с другом, так и с другими социальными группами: врачами, госслужащими, медиа-работниками, представителями бизнеса, деятелями культуры, всеми людьми доброй воли.
Основной принцип, который мы закладываем в основу деятельности Ассоциации, — искать не столько помощи, сколько взаимовыгодного сотрудничества; самим помогать и быть полезными не только нашим детям, но и всем, кто будет сотрудничать с нами.
Мы воспринимаем проблему детей с онкологическим недугом как комплексную, во всей ее полноте, и убеждены, что именно родительские организации способны на максимально широкое видение данной проблемы.
Мы обращаемся к тем, кто столкнулся с проблемой онкозаболеваний: к родителям, родным, к самим бывшим пациентам. Кому, как не вам, очевидно, насколько тяжела и жизненно важна эта проблема! Нам очень не хватает ваших рук, вашей помощи, вашего посильного труда для спасения детских жизней из клешней суровой болезни.
Мы обращаемся к врачам, которые лечат наших детей. Земной вам поклон за сотни спасенных детских жизней! Мы очень хотим, чтобы вам было легче и спокойнее заниматься своим Делом — возвращать к жизни мальчишек и девчонок, и будем помогать вам в этом изо всех своих сил.
Мы обращаемся к государству, к его руководителям, структурам и представителям. В произошедшей смене власти мы искренне видим залог поворота в отношениях с власть предержащими. Мы идем к вам не затем, чтобы просить помощи, а чтобы помогать вам! Мы готовы взять на себя значительную часть помощи детям, страдающим онкологическими болезнями; по сути, именно это мы делаем все годы своего существования. Работая же вместе, мы сможем добиться гораздо большего.
Мы обращаемся ко всем людям — и к каждому из вас. Задумайтесь: может быть, у вас есть возможность чем-то помочь онкобольным детям? Это может быть самое малое — но из множества малых вкладов сложатся горы.
Присоединяйтесь к нам, друзья! Если мы отвернемся от этих детей, какое будущее будет иметь наша страна, а значит и мы? Давайте же будем сами собой — людьми; просто человеками, которые умеют любить и знают, чего стоит милосердие. Пусть КАЖДЫЙ из нас сделает совсем немного, но ВМЕСТЕ мы сможем помочь онкобольным детям.


І Національний конгрес лікарів внутрішньої медицини

Цей плідний науковий форум, який відбувся у Києві 19–21 травня, був присвячений 10-літтю діяльності Асоціації лікарів-інтерністів України. Асоціація, яку очолює член-кореспондент АМН України В. Нетяженко, входить до складу Міжнародного товариства внутрішньої медицини, а також тісно співпрацює з Європейським товариством кардіологів, Європейським Будинком серця та іншими інституціями. Таким чином, йдеться про своєрідний ювілей Асоціації, яка об’єднує 19 регіональних осередків, і водночас вагомий крок до подальшої інтеграції в європейську наукову спільноту, зокрема, до міжнародного проекту Impresman-COEUR4Life з подальшим виконанням програм з медико-біологічних проблем, які фінансуються Євросоюзом.
Тож у Будинку вчителя в ці дні було велелюдно. Адже в світлі порівнянь конгрес наочно перегукувався з Євробаченням, проте в суто лікарських інтегративних терапевтичних поглядах щодо поліпшення лікування найпоширеніших хвороб за світовими стандартами. На пленарних засіданнях “Ішемічна хвороба серця — пандемія ХХІ століття”, “Вибрані питання внутрішньої медицини”, “Лікування артеріальної гіпертензії та її ускладнень”, “Бронхолегенева патологія в практиці лікаря загальної практики”, “Фармакотерапія захворювань внутрішніх органів”, “Вибрані питання інфекційних та гастроентерологічних хвороб”, “Цукровий діабет та супутня патологія” головували відомі вчені К. Амосова, В. Нетяженко, Г. Дзяк, І. Щуліпенко, С. Кузнєцова, О. Коваль, Л. Яшина, Ю. Мостовий, Ж. Возіанова, П. Боднар, О. Мітченко, інші провідні інтерністи. Відбулася низка секційних засідань, постерні електронні презентації, дискусії. Велику увагу привернув семінар “Болонський процес та його впровадження в систему національної освіти”, на якому головував та виступив з лекцією заступник міністра охорони здоров’я України професор В. Передерій.
Власне, кожне повідомлення являло собою слушну мандрівку в можливості світової медицини з впровадженням принципово нових напрямів фармакотерапії, особливо в галузі кардіології. З доповідями виступили провідні зарубіжні інтерністи К. Хоркі (Чехія), Т. Кьольстрьом (Швеція), І. Хінд (Велика Британія), Х. Кьолер (Щвейцарія), А. Верткин (Росія), Дж. Джонсон (США), Р. Стройл (Швейцарія). Наукова насиченість конгресу знаменувала собою лікарську перепустку в ХХІ сторіччя, покликане якісно змінити обличчя сучасної медицини.


Конференція “Актуальні проблеми радіаційної медицини та радіобіології” —досвід заради майбутнього

Чорнобильська катастрофа перегорнула ставлення до “мирного атому”, актуалізувала весь спектр радіологічних питань: від контролю дози опромінення та хвороб, що спричинює радіація, до комп’ютерної томографії та променевої терапії. Радіаційна медицина — медицина майбутнього, тому цілком природно, що конференція “Актуальні проблеми радіаційної медицини та радіобіології”, яка відбулася 16 травня на базі Наукового центру радіаційної медицини АМН України, пригорнула увагу молодих вчених та спеціалістів. Захід відбувся за інформаційної підтримки “Журналу сучасного лікаря. Мистецтво лікування”.
Присутніх привітали учасники президії: директор Інституту експериментальної радіології НЦРМ АМН України, доктор медичних наук В. В. Талько, керівник відділу радіоіндукованої загальної та ендокринної патології Інституту клінічної радіології, доктор медичних наук О. М. Коваленко та керівник відділу дозиметрії та радіаційної гігієни Інституту радіаційної гігієни та епідеміології, професор І. А. Ліхтарьов. До складу ради молодих вчених увійшли провідні науковці Інституту клінічної радіології НЦРМ АМН України І. М. Муравйова, Н. А. Голярнік, М. О. Бомко.
Більшість доповідей були присвячені медичним аспектам наслідків аварії на ЧАЕС: характеристиці нинішнього стану здоров’я ліквідаторів — “Структурно-функціональна характеристика органічного ураження головного мозку в учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у віддалений період після опромінення” (М. О. Бомко), дослідженню тривалого впливу на людину продуктів розпаду ізотопів урану — “Клінічна та патоморфологічна характеристика бронхологеневої системи ХОЗЛ пацієнтів, які зазнають впливу радону-222 (в повітрі житлових приміщень)” (О. С. Ряжська). Напередодні розбудови саркофагу “Укриття” досить актуальною є тема контролю дози опромінення — “Аналіз дозоутворюючих чинників при модулюванні бета-опромінення кришталика ока для умов ЛНА на ЧАЕС методом Монте-Карло” (П. Б. Арясов), не залишилися поза увагою питання комп’ютерної томографії та рентгенології, застосування лікарських засобів — “Вплив опіоїдних пептидів у модуляції імунної відповіді у віддалений період після опромінення” (Н. А. Голярнік).
Наприкінці конференції відбулося нагородження учасників почесними грамотами, але головною винагородою була, звичайно, увага слухачів, можливість передати іншим досвід, який зрештою визначатиме здорове майбутнє в умовах “ядерної ери”.


У травні 2005 року
відзначили день народження відомі педагоги та науковці Національного медичного університету
ім. О. О. Богомольця, Академії медичних наук України, Київської медичної академії післядипломної освіти
ім. П. Л. Шупика:

Архипович Анатолій (80 років),
Бардов Василь,
Белебез’єв Геннадій,
Биць Юрій,
Веселовська Зоя,
Вікторов Олексій (60 років),
Данилевський Микола,
Колесников Михайло,
Кузьменко Анатолій,
Лисенюк Віктор,
Поліщук Микола,
Романенко Тамара,
Саєнко Валерій,
Сахарчук Іван,
Свінціцький Анатолій,
Симорот Микола,
Степанківська Галина,
Чернишова Людмила,
Шунько Єлизавета.


Статьи на похожую тематику:

1. Хроніка подій

2. Хроніка подій

3. Хроніка подій

4. Хроніка подій

5. Хроніка подій

6. ХРОНІКА ПОДІЙ

7. Хроніка подій

8. Хроніка подій

9. Хроніка подій

10. Хроніка подійзміст