Анонсы статейГОЛОВНА
ГОЛОВНА Поиск
 

статьи схожей тематики

Академія медичних наук і журналісти: зустрічі тривають

О. Возіанов З ініціативи Президента АМН України академіка Олександра Возіанова і асоціації "Журналісти — медицині" започатковано регулярні зустрічі провідних працівників Академії з пресою. Перший такий брифінг відбувся в червні в академічному інституті педіатрії, акушерства і гінекології, який очолює академік Олена Лук'янова. І ось 10 липня, на цей раз в Інституті отоларингології ім. О. Коломійченка АМН України, академік О. Возіанов, віце-президент АМН України академік Л. Розенфельд і директор Інституту отоларингології член-кореспондент АМН України Д. Заболотний знову спілкувалися з провідними журналістами столиці, які пишуть на медичні теми. Було обговорено чимало цікавих тем з різних галузей медицини. Ясна річ, серед перших запитань до Олександра Федоровича Возіанова домінувала зацікавленість його особистою хірургічною практикою. Відомо, що звання Героя України видатний вчений удостоєний насамперед за плідні наслідки хірургічної діяльності в усіх галузях урології. Висловлюючи своє кредо стосовно цього фаху як досконалого мистецтва, О. Возіанов розповів про такий недавній випадок. У нього проконсультували пацієнтку з наявністю камінців і водночас злоякісної пухлини, причому йшлося про складну патологію в єдиній нирці. Зазвичай хірурги кажуть, що вони тут безсилі, та Олександр Федорович вирішив змагатися до кінця. Йому вдалося локально видалити пухлину, до того ж і камінці, зберігши в достатньому обсязі функціональну повноцінну тканину нирки. Днями врятована жінка виписалася додому.
Такі двобої — норма життя хірурга. Адже зважаючи на свою зайнятість, Олександр Федорович, як правило, розпочинає операції о сьомій ранку.
І так триває з місяців в місяць, з року в рік. В минулому році, лише в стінах Інституту урології, він виконав понад 600 хірургічних втручань.
Розмірковуючи щодо майбутнього трансплантації органів, попри недосконале законодавство України стосовно цих питань, академік Возіанов підкреслив, що майбутнє, мабуть, за клонуванням органів. Знаменно, зауважив вчений, що Американська медична асоціація заявила, що продовжуватиме досліди із клонуванням органів.
Йшлося про операції академіка в США, на що він як член Американської асоціації урологів та асоціації дитячих урологів має юридичне право, про цікаву роботу інституту урології з профілактики пухлин сечового міхура, відзначену вищою нагородою відповідної фахової фундації США, про перспективи Інституту невідкладної та відновної хірургії в Донецьку.
Ясна річ, більш докладно було змальовано традиції та можливості Інституту ім. О. Коломійченка. Цей відомий в світі заклад працює в Україні з 1960 року. В інституті надається висококваліфікована спеціалізована допомога, включаючи імплантацію штучного вуха, оперативні втручання при різноманітних пухлинах на світовому рівні. Дмитро Ілліч Заболотний очолює інститут з 1985 року — це лише третій директор славнозвісної установи. Торкаючись здобутків цього закладу, академік Л. Розенфельд, який опікує тут рентгенодіагностичний напрям, підкреслив, що саме в цих стінах, наслідуючи досліди О. Возіанова із застосуванням термодіагностики, було створено центр з використання цього цілком безпечного та інформативного методу. Аби розвинути цей розділ, необхідна вітчизняна апаратура. Йдеться про пропозиції, які стосуються не лише медицини, але й ветеринарії та інших галузей народного господарства
Наступні зустрічі преси з Президентом АМН України та провідними фахівцями Академії вирішено провести в Інституті фармакології та токсикології, а потім в Центрі здоров'я літніх людей.


Статьи на похожую тематику:

1. Звернення до читачів президента Академії Медичних наук України, академіка НАН і АМН України Олександра Возіанова

2. “Лікар і муза” — місце зустрічі змінити не можна. Новорічний творчий вечір журналів “Мистецтво лікування” та “Ліки України”

3. Шляхи інтеграції медичних університетів у систему медичної освіти країн заходузміст