Анонсы статейГОЛОВНА
ГОЛОВНА Поиск
 

статьи схожей тематики

Гість редакції — В. Л. Новак

Червоне — то любов, а чорне — то журба

Вишиванка життя Василя Новака, головного гематолога МОЗ України


Василь Новак лі крові”… Здавна кров поетизувалася, наділялася сакральним сенсом. Гематологу-практику — не до красивих символів. Кров для нього — це саме життя, за яке потрібно невпинно боротися щодня. Запам’ятайте це обличчя. Доктор наук двох вищих інституцій — української та російської, спадкоємець світила західноукраїнської терапії Степана Михайловича Мартиніва, вихованець двох гематологічних шкіл — московської, де його вчителем був Геннадій Іванович Козинець, та львівської, очолюваної метром цієї галузі Богданом Володимировичем Качоровським. Директор Інституту патології крові та трансфузіонної медицини АМН України, що у Львові, завідувач єдиної в Україні університетської кафедри гематології та трансфузіології, голов­ний гематолог МОЗ України, професор Василь Новак. Він — один із тих, хто розуміє: українська медицина на вирішальному роздоріжжі. Байдужість сьогодні — це те, за що ми будемо карати себе завтра. Під час його короткого візиту до Києва, між зустріччю з міністром охорони здоров’я і нарадою гематологів в ОХМАТДИТі він погодився на коротке інтерв’ю.
— Василю Леонідовичу, як Ви оцінюєте тематику цього номера “Мистецтво лікування”, присвяченого онкогематології, онкології та гематології взагалі?
— “В яблучко”. Зараз гематологія переживає момент істини. Після виголошення наших проблем із трибуни Верховної Ради держава врешті повернулася до нас обличчям. Зокрема вперше за роки незалежності за рівнем фінансування на кожного хворого на гемофілію ми наблизилися до мінімально рекомендованих цифр ВООЗ. Загалом — це сотні мільйонів гривень.
Тож медичне видання, яке актуалізує проблеми гематології в національному масштабі, проявляє не показний, а справжній патріотизм. Тільки разом ми зможемо зробити новий крок: налагодити діагностику, високодозову хіміотерапію, автотрансплантацію стовбурових гемопоетичних клітин та кісткового мозку, де зараз це просто не робиться.
Даний номер “Мистецтва лікування” допоможе практикуючим лікарям з усіх куточків України звернути увагу на своєчасну діагностику та лікування захворювань крові. Що відбувається на периферії? Гематологічні хворі ходять по колу, їх лікують невідомо від чого; до гематолога вони потрапляють у дуже запущеному стані. Ми повинні змінити стан речей. Державна програма, яку ми розробляємо, передбачає не лише введення посади лікаря-гематолога у кожному районі з населенням не менше 50 тисяч, але й проведення на базі гематологічних кафедр (у тому числі — у КМАПО ім. П. Л. Шупика) гематологічних тренінгів для лікарів різних спеціальностей.
Важливо, що в журналі представлена краща наукова продукція майже всіх вітчизняних закладів, які займаються даною проблемою. Я навмисно не виділятиму жодної роботи. Адже всі вони презентують розробки та досягнення, які абсолютно не поступаються західним.
— Охарактеризуйте, будь-ласка, наше видання з погляду фахівця...
— Багатотиражний яскравий журнал із матеріалами високої якості. Видання дарує лікарю ступінь інформаційної свободи, дає можливість думати і робити свій власний вибір.
Знаково, що до штурвалу “Мистецтва лікування” встала надзвичайно мудра жінка — Ніна Григорівна Гойда.
— Ваше кредо на посаді головного гематолога МОЗ України?
— Допомагати хворій людині. Ми знову і знову відстоюємо різні державні програми, але варто прийняти одну, справді національну — “Збереження здоров’я громадянина України”. Можливо тоді замість бігбордів, що рекламують цигарки, з’являться ті, що оспівують героїзм донорства. Можливо тоді гематологія та трансфузіологія, як “синій птах” Метерлінка, остаточно переможе безнадію навіть у випадках найтяжчих захворювань крові...
Хліб лікаря-гематолога надзвичайно тяжкий, покликання — жертовне. І життя, як вишиванка, двокольорове: червоний — то любов і перемога над смертю, а чорний — то журба і нова рана на серці. Але Любов перемагає все.


Розмовляли: Ю. Віленський, О. Тарасенко
Фото: О. Тарасенко


Статьи на похожую тематику:

1. Гість редакції — С.М.Кузнєцова

2. Гість редакції — В. Г. Майданник

3. Гість редакції — Ю. М. Мостовий

4. Гість редакції — Н.Б.Губергриц

5. Гість редакції—К.І.Бодня

6. Гість редакції — К. Ф. Чернушенко

7. Гість редакції — А.Г.Цыпкун

8. В.Л.Новак Гематология в Украине: проблемы, перспективы развития

9. В.Л.Новак, В.Е.Логинский, А.В.Стасишин Гемофилия: клиника, диагностика, лечение

10. В.Л.Новак, Г.И.Звир, С.В.Примак Т-клеточные лимфомы кожи: современные стратегии лечениязміст


Этот домен и сайт с уникальным контентом, созданные в 2006 году, продаются.
Пишите на этот e-mail