Анонсы статейГОЛОВНА
ГОЛОВНА Поиск
 

статьи схожей тематики

О.І.Тарасенко
Три кити "Трiфарми": якість, доступність, доказовість

Майстер-клас компанії “Трiфарма” допоможе вітчизняним невропатологам лікувати у “новому форматі”


Для медиків весна завжди настає несподівано. Просто одного разу перебігаєш з лікарні у поліклініку — і раптом відчуваєш: і птахи співають якось голосно, і повітря таке смачне, і сонечко пригріває. Медико-фармацевтичний конгрес “Ліки та життя”, який традиційно збирає професіоналів від медицини і фармації в столичному Будинку кіно також є прикметою весни. І не лише тому, що проводиться напередодні неї, але й тому, що виблискує променями свіжих наукових поглядів і паростками новинок фармацевтичного ринку.


Знакова подія сезону, яка традиційно збирає кращих фармацевтичних виробників, не обійшлася без гучної прем’єри. Майстер-клас “Фармакотерапія в неврології”, влаш­тований представництвом компанії “Трiфарма”, став містком між учорашніми і завтрашніми принципами ведення промоції медичних препаратів. Він поєднав у собі елементи стильної корпоративної вечірки, науково доведену лекційну інформацію і живе спілкування більше ніж 150 невропатологів з Харкова, Донецька, Дніпропетровська, Одеси, Львова та Києва.
Нагадаємо, що представництво компанії “Трiфарма” — це український підрозділ величезного фармацевтичного концерну з Туреччини з майже 100-літньою історією, продукція якого добре відома на ринках Польщі, Росії, Казахстану, Грузії, Азербайджану та інших країн. Основа виробництва — потужний завод у Стамбулі площею 27 тис. квадратних метрів, де за стандартами GMP виготовляється понад 180 найменувань препаратів (120 ліцензійних). Успішний старт компанії на українському ринку зумовлений не лише якістю препаратів, не лише гнучкою ціновою політикою, але й орієнтацією на потреби охорони здоров’я, готовністю продавати саме ті препарати, які потрібні людям.
Розпочався майстер-клас із представлення команди регіональних медичних представників, яких, до речі, зал зустрічав оваціями, і ... зі свята — колеги привітали жіночку-лікаря з днем народження.
Коли було оголошено наукову частину, хтось із присутніх посерйознішав, хтось влаштувався зручніше, але після перших слів Костянтина Федоровича Трiнуса, доктора медицини, в залі відчулося пожвавлення. Хто б міг подумати, що про невроотологію — науку, яка вивчає запаморочення, можна говорити цікаво, динамічно, наводячи несподівані приклади.
Костянтин Федорович розпочав з того, що визначив: хоча запаморочення може бути й від щастя — красиве авто, квіти, успіх, закоханість, джек-пот, — ми, лікарі, маємо вивчати саме неприємні його види. Взагалі, проблема вестибулярних розладів серйозніша, ніж ми звикли думати.
В останні сто років науково-технічний прогрес поставив людину в екстремальні умови. Швидкості понад 1000 кілометрів на годину, електромагнітне випромінювання мобільних телефонів та мікрохвильових печей, їжа з високотехнологічними підсилювачами смаку, величезні масиви інформації. До цих факторів не завжди встигає адаптуватися вестибулярний апарат — високоточний та надзвичайно складний “прилад”, що опосередковано пов’язаний з більшістю органів та систем людини.
Костянтин Трiнус відмітив парадокс: при очевидній важливості вестибулярного органа він найменше вивчений вітчизняними лікарями! Причина — до смішного проста. Ернест Мах, який відкрив vestibulum у 1872 році, насмілився сперечатися з Леніним; “махізм” був заборонений як лженаука. Це призвело до того, що й до сьогодні вивченню вестибулярних розладів не приділяється належної уваги. І це прикро, адже ці симптоми заважають пацієнтам відчути себе повноцінними членами суспільства. Ви уявляєте стан абсолютно здорової людини, яка не може перестрибнути дрібну перешкоду або виконати прос­тіший рух із заплющеними очима? А водій, який на великій швидкості раптово відчув сильне запаморочення? Потрібно усвідомлювати: правильна медикаментозна корекція цих розладів здатна повернути людині смак до життя. При виборі оптимального препарату слід надавати перевагу тим, що діють точно, специфічно, ефективно і головне — безпечно, навіть при тривалому використанні. І сьогодні є багато препаратів, які відповідають цим вимогам.
Продовжила розмову про препарат ВАЗОСЕРК Арiна Бакуліна, продакт-менеджер представництва компанії “Тріфарма”. ВАЗОСЕРК, який містить бетагістину гідрохлорид, має значно меншу кількість побічних ефектів, ніж інші лікарські засоби, що застосовуються при запамороченні; добре переноситься навіть при тривалому використанні. Проте ВАЗОСЕРК слід обережно застосовувати у пацієнтів із бронхіальною астмою та виразковою хворобою шлунка і дванадцятипалої кишки, що пов’язано з подібністю його за фармакокінетикою до гістаміну.
Під час досліджень на біоеквівалент­ність, що проводилися в Болгарії у 2002 році, в ході яких ВАЗОСЕРК порівнювали з першим препаратом бетагістину, з’ясувалося, що і час, за який досягається максимальна концентрація у крові, і період напіввиведення обох засобів ідентичні. Чому ж варто застосовувати саме ВАЗОСЕРК? Тому що він ефективний, має низьку кількість побічних ефектів, випускається у зручній формі (таблетки 8 мг). ВАЗОСЕРК забезпечує високу ефективність за доступною ціною. "Врівноважте життя Вашого хворого!", — завершила Арiна Бакуліна і звернула увагу на велику ляльку-“неваляшку” — символ препарату ВАЗОСЕРК. Хоча в неї часто буває запаморочення, вона завжди піднімається, в який би кут не нахилило її життя. Саме з такою впевненістю допомагає хворим ВАЗОСЕРК.
Наступна частина майстер-класу була присвячена фітотерапії. Доктор медичних наук Тетяна Петрівна Гарник повідомила, що за даними ВООЗ близько 30% усіх ліків, що застосовуються у світі, мають рослинне походження. Про популярність фітотерапії в Україні свідчить відкриття нових навчальних закладів цього профілю; на кафедрах та в інститутах народної медицини готують спеціалістів, проводять клінічні та фармакологічні дослідження рослинних препаратів. Внаслідок цього фітопрепарати починають використовуватися з високим рівнем доказовості.
Так, фітопрепарати практично нетоксичні, кількість побічних ефектів при їх застосуванні у 8–10 разів менше, ніж у фармпрепаратів, проте лікування ними вимагає від лікаря вдумливого і зваженого підходу. Наприклад, відомий седативний засіб хміль по-різному діє на чоловіків і на жінок, собачу кропиву (пустинник) варто застосовувати лише на ніч, в той час як валеріану — можна і вдень. Більшість рослин виявляють комплексний ефект — відомо, що глід не лише добре заспокоює, але й справляє кардіопротекторну дію.
А чи є універсальний седативний засіб рослинного походження, який можна було б застосовувати як у чоловіків, так і у жінок, як у людей похилого віку, так і у дітей, як вдень, так і вночі, який би не викликав ранкової сонливості, а гармонізував усі етапи сну: при легкому засинанні забезпечував високу працездатність вранці? Passiflora incarnata, що зростає в основному на теренах Південної Америки, не є новинкою для вітчизняних вчених. Вона культивувалася на півдні колишнього СРСР, але тоді дослідження не призвели до широкого використання пасифлори. Ця рослинка — Тетяна Петрівна продемонструвала невеличкий вазончик — у природі є ліаною, довжиною до 10 метрів. Лікувальну дію виявляють настоянки з наземної частини, але за допомогою компанії “Трiфарма” ми маємо екстракт у формі сиропу — СЕДАФЛОРА. У чому ж універсальність даного препарату? По-перше, він не викликає симптому післядії, не підсилює дію анальгетиків і, як вже було зазначено, може використовуватися як у дітей, так і у дорослих. СЕДАФЛОРА має фітоергономічну дію, покращує працездатність і, на відміну від аналогів, може використовуватися в осіб з наркотичною або тютюновою залежністю (знімає синдром абстиненції). Водночас СЕДАФЛОРА регулює стан травного каналу. Побічні ефекти — не доведені, і, що дуже важливо, до цього часу не повідомлялося про розвиток залежності від препарату.
На завершення Тетяна Гарник зауважила, що лікар, який знає тільки класичну медицину, ніби стоїть на одній нозі, а той, хто знає і нетрадиційну, — на двох, і побажала усім присутнім міцно стояти на обох ногах.
Арiна Бакуліна резюмувала інформацію про препарат СЕДАФЛОРА, зазначивши, що СЕДАФЛОРА на основі Passiflora incarnata належить до снодійних та седативних засобів рослинного походження. Випускається у формі сиропу, що не містить алкоголю. СЕДАФЛОРА призначена для чоловіків, які мають приходити додому в доброму гуморі навіть після нервового робочого дня, для жінок, які мають їх зустрічати з усміхненим обличчям, для дітей, котрі так стомлюються в школі, що не можуть заснути, для невгамовних малюків (від 3 років), яких важко покласти спати. Приймати СЕДАФЛОРУ дуже просто, за допомогою мірної ложки: 5–10 мл тричі на день за півгодини до їжі або 5–10 мл перед сном. Він відпускається без рецепту, може використовуватися тривалий час. Символом препарату є сонечко, що посміхається. І це зрозуміло, адже коли ти добре виспався, тобі сонячно навіть у похмурий день.
У фіналі майстер-класу були вручені сертифікати, лікарі спілкувалися, фотографувалися на пам’ять. Проте свято не завершувалося. На учасників події чекав святковий обід у ресторані, вечірня вистава у столичному театрі Браво, подарунки та, звичайно, приємні враження. А головне — у них залишалося відчуття самоповаги та бажання лікувати у “новому форматі”.

Олександр Тарасенко


Статьи на похожую тематику:

1. О.Тарасенко Український лікар очима “спецслужб”

2. А.Тарасенко Психология начинается с точности. Интервью с Г.Я.Пилягиной

3. Олександр Тарасенко Ліки та життя — протистояння чи гармонія?

4. Юрій Віленський, Олександр Тарасенко Наукові дзвони Чорнобиля

5. О.Тарасенко “Дарниця” і “Мистецтво лікування” — співпраця заради медицини

6. Ю.Віленький, О.Тарасенко /гастроентерологія/З перших вуст про проблеми дисбактеріозу

7. Юрій Віленський, Олександр Тарасенко Микола Банчук. На перехрестях доль

8. Олександр Тарасенко "Швейк" — у першій світовій війні з цукровим діабетом

9. Юрій Віленський, Олександр Тарасенко Валентин Ганул: Реальна Україна починається на вулиці Ломоносова

10. Олександр Тарасенко Триває підготовка юристів для роботи в системі охорони здоров’я та фахівців у галузі медичного правазміст


Этот домен и сайт с уникальным контентом, созданные в 2006 году, продаются.
Пишите на этот e-mail