Анонсы статейГОЛОВНА
ГОЛОВНА Поиск
 

статьи схожей тематики

Хроніка подій

Щоб Жовті Води не несли небезпеку

Радіаційні атаки на населення України — це не лише Чорнобиль. Найбільш критичними регіонами України з позиції реальних доз іонізуючого опромінення є Дніпропетровська і Кіровоградська області, де основним джерелом опромінення є природна радіоактивність — результат видобування та переробки урану протягом п'ятдесяти років. Відходи цього виробництва, так звані "хвости", у деяких місцях знаходяться безпосередньо в житловій зоні, що створює гостру регіональну радіоекологічну проблему.
За підтримки Президента АМН України академіка НАН та АМН України Олександра Возіанова, на базі Інституту гігієни та медичної екології ім. О. М. Марзєєва АМН України цього року створено вагомий науковий підрозділ радіоекологічного спрямування, до складу якого увійшли чотири спеціалізовані лабораторії. Зменшення реальних доз опромінення населення, захист від потенційного опромінення, мінімізація наслідків аварії на ЧАЕС, нові методи поводження з радіоактивними відходами, обґрунтування та запровадження до практики держнагляду сучасних протирадіаційних нормативів, регламентів, санітарних правил — такою є програма підрозділу.
— Істотним кроком вперед у розвитку цього важливого медико-соціального напряму є створення лабораторії регіональної радіоекології в Дніпропетровській області, — розповідає директор Інституту гігієни та медичної екології, член-кореспондент АМН України, професор Андрій Михайлович Сердюк. — Ця лабораторія увійде як складова частина до структури відділу радіаційної гігієни нашого інституту. Важливо, що працівники лабораторії — досвідчені фахівці, які знаються на проблемах протирадіаційного захисту в урановому спектрі. Ініціативу підтримано президією АМН України і Дніпропетровською облдержадміністрацією. Пильна увага до цих питань зрозуміла — адже такі дослідження важливі для життя.


Статьи на похожую тематику:

1. Хроніка подій

2. Хроніка подій

3. Хроніка подій

4. Хроніка подій

5. ХРОНІКА ПОДІЙ

6. Хроніка подій

7. Хроніка подій

8. Хроніка подій

9. Хроніка подій

10. Хроніка подійзміст