Анонсы статейГОЛОВНА
ГОЛОВНА Поиск
 

статьи схожей тематики

Читацька вітальня

Національна скарбниця медичної книги

“Книги є ріки, що живлять всесвіт”, — мовив колись Ярослав Мудрий. Через сторіччя це свічадо освіченості піднесла родина українських меценатів Терещенків. В одному з їх палаців міститься Державна наукова медична бібліотека України. Указом Президента України Віктора Ющенка від 3 квітня 2006 р. цій скарбниці знань надано статус Національного закладу.
Співпраця з 32 бібліотеками у 17 країнах світу, 20 тисяч стародруків, 72 тисячі читачів, яких протягом року обслуговує Національна наукова медична бібліотека України — ось основні риси її портрету. Тож і свято з нагоди нової національної місії цього авангарду лікарської мудрості перетворилося на хвилюючу оду радості.
Указ Президента оприлюднив міністр охорони здоров’я України Юрій Поляченко. Він підкреслив, що виступає не лише як офіційна особа, а й як давній постійний відвідувач бібліотеки. Усі слова шанувальників цього гостинного дому були в цей знаменний день незвичайними. Та особливе відчуття викликав щирий виступ Мішеля Петровича Терещенка — одного з нащадків славного роду. Адже віднині блакитна будівля в серці старовинного Києва, де ревно зберігається виплеканий цією родиною дух і стиль поваги до людини, стає одним із інтелектуальних знаків України ХХІ сторіччя.

Матеріал підготовлений редакцією “Мистецтва лікування”


Талан Петра Перехрестенка

Тихе село Озера на Київщині. Саме тут побачив світ відомий вчений і організатор науки Петро Михайлович Перехрестенко. В Озерах й донині мешкає його люба мама. А юний Петро в чотирнадцять років вийшов в неозоре море медицини, вступивши до фельд­шерсько-акушерської школи у Києві. Професійну снагу як фельдшер здобував у Київському НДІ нейрохірургії. Закінчивши у 1961 році лікувальний факультет Київського медичного інституту, працював головним лікарем та хірургом у дільничній лікарні.
Та справжні сходи мудрості для Петра Перехрестенка відкрилися у Київському інституті туберкульозу та грудної хірургії ім.Ф.Г.Яновського, саме тут він успішно захистив кандидатську дисертацію. Потенціал науковця став підставою для запрошення П.М.Перехрестенка до роботи в МОЗ України, де протягом 16 років він працював на посадах заступника начальника та начальника Головного управління науково-дослідних робіт. Власне цей досвід відбиває становлення української медичної науки у сучасному форматі.
1988 року лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки П.М.Перехрестенко призначається директором НДІ гематології та переливання крові — нинішнього Інституту гематології та трансфузіології АМН України. Проблеми галузі стають лінією його життя. На долю вченого припадає реалізація проекту захисту донорської крові та її препаратів від потрапляння збудників ВІЛ-інфекції. Під його проводом виконані розробки зі створення нових високоефективних препаратів крові, патогенетичне обґрунтування та застосування при лікуванні онкогематологічних хворих кордової крові — носія стовбурових клітин.
У житті, як на довгій ниві. Дев’ятого травня Петру Перехрестенку виповнилося 70 років. Ще з дитинства день його народження співпадає зі святом Перемоги. Ці сурми супроводжують Петра Михайловича усе життя, але в цьому травні звучать особливо урочисто.
Редакційна рада журналу “Мистецство лікування” щиро вітає заслуженого діяча науки і техніки України П.М.Перехрестенка зі славним ювілеєм і зичить міцного здоров’я. Все інше, віримо, додасться.


Статьи на похожую тематику:зміст


Этот домен и сайт с уникальным контентом, созданные в 2006 году, продаются.
Пишите на этот e-mail