Анонсы статейГОЛОВНА
ГОЛОВНА Поиск
 

статьи схожей тематики

Конференція "Терапія-2006: досягнення та перспективи"

Винахідливо, інтелектуально, науково!

24–25 травня наші колеги та однодумці — терапевтична школа Поділля — з успіхом провели науково-практичну конференцію, гостями й учасниками якої традиційно стали кращі науковці з усієї країни.
“Терапія-2006: досягнення та перспективи” виникла як локальна госпітальна конференція 13 років тому. Проте колегіальні знахідки кафедри пропедевтики внутрішніх захворювань Вінницького медичного університету ім.М.І.Пирогова виявилися гідними для презентації перед вченими інших наукових шкіл. Запрошення “світил”, залучення до співпраці (вперше в Україні) фармацевтичних компаній, нестримна енергія організаторів — все це подарувало нам щорічне медичне свято.
Цього року конференція вийшла на принципово новий рівень. Гостями свята стали науковці з семи областей України, список компаній-учасників сягав чи не півсторінки (генеральним спонсором дійства виступив фармацевтичний велетень Glaxo Smith Kline). Щоб вмістити всіх бажаючих взяти участь у заході, довелося орендувати найбільший концертний зал міста — “Будинок офіцерів”, призначений для зіркових гала-концертів...
Звичайно, в центрі уваги була наука. Проте основним напрямом лекційної тематики стала допомога лікарю-терапевту в його повсякденній роботі. Поряд із вінничанами своїми здобутками ділилися відомі інтерністи країни: член-кореспондент АМН України Т.О.Перцева, професори Л.О.Яшина, Є.П.Свіщенко, Л.Г.Воронков, В.Й.Мамчур, І.Ю.Головач, Г.А.Анохіна, В.І.Волков, О.Н.Ковальова, Д.Д.Іванов та інші науковці.
Конференція стала містком між наукою і практикою, між минулим і сучасним. Захід, присвячений 70-річчю кафедри та 130-річчю від дня народження її засновника професора Бориса Шкляра, вкотре довів нерозривність наукової думки у часі. Отримали почесні подарунки ветерани кафедри, була вшанована пам’ять Бориса Соломоновича і всіх співробітників кафедри, які пішли від нас.
І ще одна новина, яка зацікавить лікарів. Кафедра презентувала нову настільну книгу практикуючого лікаря “20 невідкладних станів у терапії”, яка має стати гідним спадкоємцем посібника “Сучасні класифікації та стандарти лікування при розповсюджених захворюваннях внутрішніх органів”, що витримав вісім видань.
Конференція проходила у піднесеній, творчій атмосфері. І це природно, адже її автор, організатор та ведучий Юрій Мостовий є майстром влучного та дотепного слова. Родзинкою заходу стала вистава за його п’єсою “Приступ удушья с благоприятным исходом” — сатирична і водночас осяяна непохитною вірою в Лікаря, який має повне право жити винахідливо, інтелектуально, науково.
Проте найбільшим досягненням заходу є те, що понад 1000 лікарів з усіх куточків країни отримали сучасну, життєво необхідну інформацію щодо діагностики та лікування розповсюджених захворювань внутрішніх органів, інформацію з перших уст, надану фахівцями, які є фундаторами наукових напрямків.

Юрій Віленський, Олександр Тарасенко
Статьи на похожую тематику:

1. Т. Д. Никула, В. О. Мойсеєнко Системна ензимна терапія: перспективи застосування в клінічній нефрології

2. М. І. Лутай, А. Ф. Лисенко Метаболічна терапія при стенокардії: перспективи застосування препарату триметазидин

3. Конференція з міжнародною участю “Перинатальна діагностика вроджених вад розвитку” — крок до подолання демографічної кризи

4. News: Імуносупресивна терапія мікофенолату мофетилом — можливості поза трансплантологією

5. Негормональна терапія клімактеричного синдрому у жінок після гістеректомії з приводу міоми матки

6. Імуносупресивна терапія після трансплантації нирки Рекомендації Європейської асоціації урологів (2004)

7. Л.В.Усенко, Г.В.Панченко, А.В.Царев, В.Г.Черненко, О.А.Шайда, А.П.Костыря, М.Н.Передерий /інтенсивна терапія/ Ксилат в комплексе интенсивной терапии при критических состояниях

8. Німесулід: оцінюємо перспективи

9. О.Я.Дзюблик Перспективи розвитку лабораторної діагностики в Україні

10. Д.А.Лисенко, О.М.Луценко Перспективи застосування еритропоетину в онкогематологіїзміст


Этот домен и сайт с уникальным контентом, созданные в 2006 году, продаются.
Пишите на этот e-mail